VIDEO Dinamo na Maksimiru remizirao s Rijekom, pogledajte Gavranovićev gol i eurogol Raspopovića

Na Maksimiru Dinamo i Rijeka zatvaraju 6. kolo Prve HNL uoči odlaska na reprezentativnu stankuNa poluvremenu bilo je 1:1, a tako je završila i utakmica. Dinamo je prije reprezentativne stanke zasjeo na vrh HNL-a.

Gledatelja je oko 4 tisuće.

Dinamo: Livaković, Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac, Olmo, Hajrović, Šunjić, Gojak, Kadzior, Gavranović

Rijeka: Sluga, Raspopović, Lončar, Pereira, Grahovac, Čanađija, Punčec, Acosty, Pavelić, Gorgon, Heber

———————————————————————————————————————
Dinamo-Rijeka 1:1
————————————————————————————————————————-
90+5′ Kraj utakmice, 1:1

90′ Igra se pet minuta nadoknade

90′ Raspopoviću drugi žuti, isključenje, prekršaj na Gavranoviću

88′ izlazi Mario Pavelić, u igru ulazi Petar Mamić

82′ izlazi Izet Hajrović, u igru ulazi Mario Budimir

77′ Slobodan udarac za Rijeku. Grahovac je ubacio, Capan prenio loptu glavom, ali ona je otišla pored gola

75′ Capan umjesto Hebera

73′ Kvržić unutra, Acosty van

72′ Gavranović promašuje s pet metara nakon ubačaja Stojanovića

67′ Gavranović je uspio doći do lopte između trojice igrača Rijeke, no njegov pokušaj loba odlazi pored gola

67′ Izlazi Amer Gojak, ulazi Bojan Knežević

61′ Periću žuti zbog oštrog prekršaja na Acostyju. Gorgon puca s tridesetak metara u Livakovića

57′ Nakon gužve pred kaznenim prostorom, Kadzior je pucao, lopta je umalo prevarila Slugu koji je ipak uspio sačuvati mrežu

56′ Ubačaj Kadziora s desne strane, Dilaver je bio najbrži na lijevoj strani, ali Sluga čudesno brani njegov udarac glavom

52′ Slobodan udarac za Dinamo. Olmo je ubacio, Perić pokušao glavom, ali lopta je došla do glave riječkog igrača i otišla pored gola

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Perić ulazi, Leovac ostaje u svlačionici

45′ Kraj prvog dijela, 1:1 Dinamo je imao 55% posjeda lopte, ali je Rijeka imala 4 šuta na gol, 3 u okvir, a Dinamo 3 i samo jedan u okvir

44′ Olmo u sjajnoj prilici ali Sluga izlazi s gola i skida udarac. Rijeka brzo prelazi u fazu napada, Lončar snažno puca s 20 metara, Livaković odličnom paradom vadi loptu iz gornjeg desnog kuta gola

42′ Raspopović se okuražio i opalio skoro s istog mjesta kao kad je postigao pogodak, ali ovoga puta nije sjela lopta

38′ Raspopović goool 1:1 Raspopović je primio loptu i sjajno potegnuo s dvadesetak metara, Dinamov golman je bio nemoćan

32′ Gavranović goooool 1:0. Escoval je nespretno reagirao i glavom skrenuo loptu u vratnicu svog gola, Gavranović je na odbijancu bio neumoljiv

28′ Acosty je pobjegao po desnoj strani, suci su pustili akciju iako je pomoćnik dignuo zastavicu. Riječani su bili malo zbunjeni, Acosty je nastavio i prebacio istrčalog Livakovića, a branič Dinama izbio je loptu blizu gol crte

26′ Akcija Dinama, blok na Gavranovićev, pa na Olmov šut, nema opasnosti za Slugu

25′ Rijeka nešto pokušava, ali sve je to jalovo. Loptanje na sredini

20′ Dinamo do sada ima dva šuta na gol, izvan okvira, Rijeka nijedan

15′ Olmo puca u blok, korner za Dinamo, Hajrović daje loptu Riječanima

15′ Lijepa akcija Rijeke, Heber je ubacio prizemnu loptu s lijeve strane, braniči Dinama su se spetljali, ali na kraju su uspjeli otkloniti opasnost

14′ Derbi je živnuo, Dinamo ima 62% posjeda lopte, ali Rijeka je koncentrirana

11′ Raspopović je dobio žuti. Skraćeni korner za Dinamo kojeg su Modri spetljali

9′ Šunjić je odnio loptu u duelu s Acostyjem i gurnuo za Gavranovića, ali napadač Dinama napravio je prekršaj nad Punčecom u kaznenom prostoru

8′ prva akcija Dinama, Gavranović puca preko gola. Hajrović je proigrao Gavranovića koji je potegnuo volej iz prve neometan na 15 metara, ali lopta je otišla iznad grede

1′ počela je utakmica