VIDEO Dinamo izvrsno odigrao protiv Young Boysa, ima aktivan rezultat

Nogometaši Dinama od 21 sat u Bernu igraju prvu utakmicu doigravanja za plasmana u skupine Lige prvaka protiv Young Boysa. Na poluvremenu rezultat je bio 1:1, a ostalo je tako i do kraja.

UEFA Liga prvaka, play-off, 1. utakmica

Bern, Stade de Suisse, 22.8.2018. 21h

Young Boys – Dinamo 1:1 (1:1)

Suci: Alberto Undiano Mallenco, Roberto Alonso, Juan Yuste, Raul Cabanero (svi Španjolska).

Young Boys (4-4-2): Von Ballmoos – Mbabu, Wuthrich, Von Bergen, Benito – Fassnacht (od 70. Aebischer), Sow, Sanogo, Sulejmani – Moumi Ngamaleu (od 81. Nsame), Hoarau. Trener: Gerardo Seoane.

Dinamo (4-1-4-1): Zagorac – Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac – Ademi – Hajrović (od 83. Kadzior), Gojak, Olmo (od 86. Šunjić), Oršić – Gavranović (od 74. Budimir). Trener: Nenad Bjelica.

Žuti kartoni: Sanogo (14.), Theophile (42.), Gavranović (66.)

Strijelci: 1:0 – Mbabu (2.), 1:1 – Oršić (40.)

Igrači Dinama u prvoj su utakmici play-offa Lige prvaka gostovali u Bernu kod Young Boysa gdje su upisali pozitivnih 1:1 uz lijepu i pametnu predstavu.

Trener Nenad Bjelica odlučio se za sljedeći sastav: Na golu Zagorac, u zadnjem redu standardni europski kvartet Stojanović, Theophile, Dilaver i Leovac. Kapetan Ademi igrao je kao defenzivni vezni, a ispred njega igrali su kao i u prijašnjim europskim utakmicama ove sezone Hajrović, Gojak, Olmo, Oršić i u napadu Gavranović.

Trebalo je Modrima da se priviknu na umjetni travnjak u Bernu,a situaciju nije olakšao protivnik koji je od prvih minuta krenuo agresivno i brzo. Već u prvoj minuti Sulejmani je opasno šutirao iz daljine, što je karakteriziralo igru Young Boysa – okomita igra i mnoštvo udarac iz daljine. I, već u drugom napadu, drugoj minuti, Švicarci su poveli. Desni bek Mbabu pokrenuo je akciju, ispratio ubačaj Ngoumo Ngamaleua na prvu vratnicu i lijepo poentirao. Imali su Švicarci još prilike preko Sowa i Hoaraua, ali Zagorac je bio na mjestu.

Ipak, kako je vrijeme protjecalo, tako su se Modri sve bolje adaptirali na travnjak, uspostavili kontrolu igre i umirili napadačke težnje protivnika. Štoviše, Dinamo je krajem poluvremena opasno prijetio. Prvo je u 35. minuti nakon brze akcije Gojak iz izgledne pozicije poslao loptu preko gola. Da bi pet minuta kasnije Dinamo izjednačio nakon sjajne akcije. Olmo je ukrao jednu loptu, Theophile je okomito proslijedo za Hajrovića, koji sjajnom loptom u prostor izbacuje Oršića. Brzi Oršić sjurio se sam prema vrataru i precizno poentirao u donji desni kut za veliko izjednačenje.

U nastavku je Dinamo pokazao svoje pravo lice, gdje je zaustavio sve prednosti švicarskog prvaka i iz tranzicije radio mnogo problema. Pogotovo u intervalu od 57. do 61. minute kad su Modri stvorili tri velike prigode. Prvo je akciju koju je započeo Ademi i nakon brze kontre završio Hajrović oštrim udarcem, koji je obranio vratar Von Ballmoos. U 60. minuti brzu kontru povukao je Gavranović, dodao desno za Hajrovića koji nakon lažnjaka šalje loptu u vratnicu! I, samo minutu kasnije, nakon još jedne kontre Hajrović je pronašao Oršića koji je preciznim udarcem gađao desni kut gola, ali sjajnom paradom Von Ballmoos spašava svoju mrežu.

Do kraja susreta još jednom je švicarski prvak stvorio opasnu priliku preko desne strane, kad je u 67. minuti Moumi Ngamaleu ostao prekratak pored gola. Modri su još jednom pokazali karakter, organiziranu i momčadsku igru koja je donijela pozitivan rezultat uoči uzvrata.

I, nastavio je Dinamo s pozitivnom serijom rezultata u europskim utakmicama, koja sada traje već devet utakmica! Uz to, još uvijek i nakon četvrte utakmice, Modri su neporaženi protiv švicarskih predstavnika u Europi!

Pred Modrima sada slijedi subotnji prvenstveni okršaj protiv Lokomotive na Maksimiru, a zatim u utorak, 28. kolovoza, uzvratni susret protiv Young Boysa za ulazak su skupine UEFA Lige prvaka.

YOUNG BOYS: Von Ballmoos, Mbabu, Wuthrich, Von Bergen, Benito, Fassnacht, Sow, Sanogo, Sulejmani, Moumi Ngamaleu, Hoarau
DINAMO: Zagorac, Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac, Ademi, Hajrović, Olmo, Gojak, Oršić, Gavranović
…………………………………………………………………………………………………………
Young Boys – Dinamo 1:1

………………………………………………………………………………………………………..
90′ Tri minute nadoknade

86′ Olmo izlazi, u igri je Šunjić.

82′ Pritisak Young Boysa, ali Dinamo se brani. Kod Dinama Kadzior umjesto Hajrovića, a kod Young Boysa Nsame umjesto Ngamaleua

74′ Mario Budimir ulazi u igru umjesto Marija Gavranovića.

72′ Sulejmani iz slobodnjaka pogađa vratnicu

67′ Žuti karton za Gavranovića.

61′ Oršićev fenomenalan udarac, Von Ballmoos spašava Young Boyse

60′ Strašna kontra, Hajrović pogađa vratnicu

57′ Hajrović puca, ali Von Ballmoos brani, odlična akcija Dinama

50′ Dvije velike intervencije Danijela Zagorca u istoj akciji, sačuvao je Dinamo

46′ Počelo je drugo poluvrijeme
……………………………………………………………………………………………………

45′ Kraj prvog poluvremena

40′ Oršiiiiiiiić 1:1

34′ Gojak puca preko gola

30′ Dinamo ima statistički posjed lopte 55 posto, ali Švicarci su uputili 8 udaraca na gol, dva u okvir, a Dinamo samo jedan pokraj gola.

19′ Na pet metara su sami ostali Hoarau i Ngamaleu, Hoarau je pucao glavom

14′ Prvi žuti karton na utakmici dobio je Sanogo koji je na centru udario Gojaka

7′ Dalekometni pokušaj Young Boysa, Sow, pored gola

2′ Dinamo je primio gol, brza akcija, Mbabu zabija, izigrali su obranu Modrih i Mbabu je pogodio s četiri-pet metara s prve vratnice