Gropadna Gorica isprašila Hajduk na Poljudu, Rudeš zasad nije goropadan; Evo zanimljive ljestvice

Nogometaši Gorice šokirali su i pobijedili Hajduk u Splitu 2:0 u dvoboju 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige, piše HNTV.

Time je samo produbljena ionako velika kriza Hajduka na samom startu nove sezone. Junaci velike i premijerne ovosezonske pobjede Gorice su bili Miya, strijelac u 27. minuti i odlični Poljak Piotr Zwolinski koji je u 41. realizirao jedanaesterac.

U drugom poluvremenu je Hajduk napokon bio odlučniji u igri prema naprijed, ali ga je pritom i napustila sreća jer su domaći igrači (Gyurcso, Jurić i Said) pogađali okvir vratiju. No, bilo je opasno i na drugoj strani pogotovo u režiji Zwolinskog, a Atiemwen je, pak, pogodio okvir vratiju.

Treba reći i da je na samom kraju susreta Said zaradio crveni karton zbog fizičkog nasrtaja na suparničkog vratara.

Gorica je tako na Poljudu ostvarila premijernu prvoligašku pobjedu, dok Hajduk na takvo što još uvijek mora čekati (dva remija i dva poraza).

Rezultati, 4. kolo: Hajduk – Gorica 0:2 (Miya 27., Zwolinski 41.-11m)

Rijeka na svojoj Rujevici kao gost bolja od Rudeša

U susretu 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je kao gost, na svojoj Rujevici, svladala Rudeš 2:1.

Svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu, dok se u nastavku susreta ritam donekle umrtvio. Rijeka je rutinski čuvala vodstvo, dok Rudeš nije pokazao kvalitetu s kojom bi ponovno zaprijetio vrataru Rijeke Slugi.

U 23. minuti Rujevica se stišala budući je Borna Petrović nakon kornera pogodio za 1:0 Rudeša. No, na uzvrat Rijeke se nije mnogo čekalo. Prvo je na sličan način, također nakon kornera, Dario Župarić izjednačio u 30. minuti, dok je Antonio-Mirko Čolak u 37. postigao pogodak za 2:1 Rijeke.

Rijeka se ovom pobjedom izjednačila na vrhu ljestvice s Lokomotivom i Dinamom (svi imaju po deset bodova).

Rezultati, 4. kolo: Rudeš – Rijeka 1:2 (Petrović 23. / Župarić 30., Čolak 37.)