HNL: Rijeka i Dinamo sigurno po tri boda, Gorica i Slaven Belupo podijelili bodove

Rijeka je u petak uvjerljivo otvorila drugo kolo HT Prve lige

Hrvatski doprvak Rijeka ovoga je petka uvjerljivom pobjedom 4:0 nad Inter-Zaprešićem otvorila drugo kolo nove sezone HT Prve lige.

Poveo je domaćin na Rujevici preko Maxwella Acostyja već u četvrtoj minuti susreta te se minimalnom prednošću Riječana odlazi na odmor.

U nastavku se iskazao Alexander Gorgon s dva pogotka unutar jedne minute za domaćih 3:0. Kod prvog pogotka u 64. minuti asistent je bio Mario Pavelić na čiji je ubačaj Gorgon uklizao i postigao pogodak, dok je minutu kasnije Heber dodao Gorgonu za novi pogodak.

Konačan rezultat postavlja Heber u 77. minuti. Iako mi je prvo pokušaj obranio vratar Inter-Zaprešića, Ivan Kelava, odbijenu loptu Heber je uspio pokupiti i pospremiti u mrežu suparnika.

HT Prva liga, 2. kolo: Rijeka – Inter-Zaprešić 4:0 (Acosty 4., Gorgon 64., 65., Heber 77.)

Dinamo siguran protiv Istre 1961

U drugom susretu drugoga kola HT Prve lige ovoga petka Dinamo je s 3:0 svladao Istru 1961.

Mario Gavranović doveo je domaćina u vodstvo u 12. minuti susreta pogotkom glavom, a po ubačaju Izeta Hajrovića iz slobodnog udarca. Akciju vrijednu novog pogotka Dinama u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela započeo je Mislav Oršić, lopta dolazi do Leovca, isti je prosljeđuje do Gavranovića čija, pak, lopta pogađa Leovca i odlazi u gol Istre 1961 za domaćih 2:0.

Gavranović se u strijelce ponovno upisao u drugom poluvremenu, točnije, u 47. minuti kada, po ubačaju Hajrovića, zabija za Dinamovih i konačnih 3:0.

HT Prva liga, 2. kolo: Dinamo – Istra 1961 3:0 (Gavranović 12., 47., Leovac 45.+2)

HT Prva liga: Gorica i Slaven Belupo u subotu podijelili bodove

U drugom kolu HT Prva lige Gorica i Slaven Belupo odigrali su 3:3 i podijelili prvoligaške bodove.

Mreže su u prvom poluvremenu mirovale da bi u nastavku domaćin poveo preko Lukasza Zwolinskog i Iyayija Atiemwena. U 71. minuti Matej Jelić smanjuje zaostatak Koprivničana, no Zwolinski se pobrinuo za 3:1 Gorice.

Jean Philippe Mendy je, međutim, do kraja susreta postigao dva pogotka i tako osigurao Slaven Belupu bod u Gorici.

HT Prva liga, 2. kolo: Gorica – Slaven Belupo 3:3 (Zwolinski 62., 73., Atiemwen 65./Jelić 71., Mendy 78., 90.)