Europska liga: Hajduk prošao Slaviju u Sofiji, ukupno 4:2

U Sofiji se igrao uzvrat, Hajduk je u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige na Poljudu slavio s 1:0 protiv Slavije. S ukupnih 4:2 Hajduk je prošao dalje.

U odnosu na prvu utakmicu, Hajduku su nedostajala dva prva vratara, Posavec i Duka, kapetan Zoran Nižić i Fran Tudor, a od prije nema Marka Futacsa, prošle sezone vrlo bitnog igrača Bijelih.

Hajduk je kvalitetnija momčad, a to je pokazao i na terenu u Sofiji, dvaput je Slavija stizala Hajdukovo vodstvo, ali je Hajduk i treći puta poveo, pa je utakmica završila pobjedom Hajduka 3:2.

SLAVIA: Stergiakis, Martinov, Gamakov, Stanisavljević, Velkovski, Ivanov, Karabeljov, Uzunov, Yomov, Čunčukov, Cvetanov
HAJDUK: Ljubić, Juranović, Mikulić, Lopez, Fomitschow, Beširović, Caktaš, T. Bašić, Hamza, Gyurcso, Said

—————————————————————————————————————————

SLAVIA – HAJDUK 2:3(2:4)

———————————————————————————————————————–
90′ igra se tri minute nadoknade

85′ Gooooool, Toma Bašić ubacuje, Caktaš zabija za novo vodstvo

82′ Ljubić skida čisti zicer Bugarima

70′ Hajduk ima inicijativu bez realizacije, a Slavija izjednačava iz jedne polukontre, Jomov 2:2

54′ Jedanaesterac za Hajduk, Uzunov igrao rukom. Caktaš goooooooooooooool Hajduk vodi

46′ Počelo je drugo poluvrijeme
————————————————————————————————————————–

Kraj prvog poluvremena

45′ Čudan jedanaesterac za Slaviju, Ivanov 1:1. Kad se pojavi snimka bit će jasnije, ali izgleda da je Caktaš umjesto lopte udario u nogu bugarskog igrača.

24′ Hajduk vodi, strijelac je Stanko Jurić! Toma Bašić je oteo jednu loptu kod korner zastavice i ubacio u srce šesnaesterca gdje Jurić glavom pogađa, neobranjivo za domaćeg vratara.

18′ Hajduk kontrolira tijek zbivanja, dojam je da su svjesno prepustili posjed Bugarima i rade presing, vrebajući na neku pogrešku domaćina.

7′ Beširović ipak ne može nastaviti, umjesto njega u igri je Stanko Jurić. Nevjerojatno kako Hajduk niže pehove s ozljedama…

3′ Dino Beširović je pao poslije jednog duela na centru, s bolnom grimasom na licu leži uz teren.

1′ Počela je utakmica.