UŽIVO Liga prvaka: Dinamo u Beer Shevi remizirao, s ukupnom pobjedom 7:2 ide u 3. pretkolo

Nogometaši Dinama odigrali su uzvratni susret 2. pretkola Lige prvaka protiv Hapoel Beer Sheve. Dinamo je prošao u 3. pretkolo Lige prvaka s ukupnih 7:2.

Modri su otputovali u Izrael s velikom prednošću, u prvom susretu u Maksimiru Dinamo je slavio s čak 5:0. Dva pogotka postigao je Ademi, po jednom su strijelci bili Hajrović, Oršić i Hodžić.

Na poluvremenu u Beer Shevi Dinamo je gubio 2:0, ali su početkom drugog dijela Hajrović i Budimir izjednačili.

U 3. pretkolu hrvatskog prvaka očekuje bolji iz dvoboja Astane i Midtjyllanda. Kazahstanska momčad u Dansku u srijedu nosi prednost od 2:1 iz prvog susreta.

HAPOEL: Goresh, Bitton, Tzedek, Nwakaeme, Einbinder, B. Bitton, Ohayon, Melikson, Ben Basat, Maman, Ogu.
DINAMO: Zagorac, Leovac, Theophille-Catherine, Dilaver, Stojanović, Oršić, Olmo, Ademi, Gojak, Hajrović, Budimir.

———————————————————————————————————————

Hapoel-Dinamo 2:2 (2:7)

——————————————————————————————————————–
90+7′ Kraj, Dinamo je prošao u 3. pretkolo Lige prvaka s ukupnih 7:2

90+3′ Nwakaeme puca iz kaznenog prostora, Zagorac brani

90+2′ Gavranović s ruba šesnaesterca snažno puca malo preko grede

90′ čeka se kraj utakmice, pet minuta nadoknade

85′ Utakmica se razvodnila…

77′ Olmo izlazi, Šunjić ulazi

70′ Olmo izbija nakon šezdesetak metara trka pred izraelska vrata ali loše puca

66′ Zagužvalo se na terenu, Maman je u stilu Stevena Segala rukama složio Olma na pod, nastalo je opće naguravanje, na kraju žuti Ademiju i žuti Mamanu

61′ Hapoelu poništen gol zbog zaleđa

56′ Budimir van, Gavranović unutra

54′ Haaaaajroviiiiić, Goool 2:2, Budimir je asistirao

49′ Gooooooooooool, Budimir, fantastična asistencija Olma

46′ Počelo je drugo poluvrijeme
45′ Kraj prvog poluvremena, Dinamo je igrao zbunjeno, tako da rezultat i ne izgleda toliko loše

44′ Hajrović je izbio pred izraelska vrata i spetljao, Einbinder pokušava preko cijelog igrališta pronaći suigrače, ali Dinamo izbija ponovo pred izraelski gol i ništa…

40′ Bitton puca visoko iznad Dinamovog gola

34′ 2:0 za Hapoel, opet petlja Dinamova obrana, Izraelci ubacuju pred gol (Maman) i Stojanović ničim izazvan zabija loptu u svoju mrežu

32′ Još jedna greška Dinama, Nwakaeme puca u Zagorca

30′ Einbinder požutio, oštar start na nogu Olma

25′ Hapoel ima 53% posjeda lopte, visoko pritišće pa Dinamo dosta i griješi na svojoj polovici. Hapoel je nešto konkretniji, oba tima imala su 5 udaraca na gol, ali Hapoel tri u okvir, Dinamo nijedan.

22′ Nwakaeme sjajno puca s 20 metara, Zagorac je maestralno obranio

21′ Ben Basat požutio, teatralno se bacio u kaznenom prostoru i otkotrljao u Neymarovom stilu, bez da ga je Zagorac taknuo

14′ Hapoel je poveo 1:0, Ogu

8′ Žuti karton za Ogua i slobodan udarac s dvadesetak metara za Dinamo, Hajrović puca, odbija se od Izraelca u korner. Iz kornera ništa

7′ Melikson puca ali Zagorac lako hvata

5′ Hajrović snažno s dvadesetak metara puca preko gola

Dinamovci otputovali u Izrael: Idemo po pobjedu