VIDEO Dinamo – Hapoel: Obnovljeni Dinamo s 5:0 pregazio Izraelce

Tri dana uoči početka domaćeg prvenstva Dinamo na Maksimiru u 2. pretkolu Lige prvaka dočekao je Hapoel Beer-Shevu, trostrukog uzastopnog prvaka Izraela.

Na poluvremenu Dinamo je vodio 2:0 golovima Hajrovića i Oršića. Dinamo je bio bolji, čvršći i efikasniji. A u drugom je ozbiljno porazio Hapoel, završilo je 5:0. Dinamo je na stadionu Maksimir pred 10.000 gledatelja praktički nakon prve utakmice osigurao plasman u treće pretkolo elitnog natjecanja Starog kontinenta.

Golove za hrvatskog prvaka zabili su Izet Hajrović (22), Mislav Oršić (28), Arijan Ademi (51, 62) i Armin Hodžić (83). Uzvratni susret je 31. srpnja u Beershebi.

Hrvatski prvak nije mogao poželjeti bolje otvaranje europske sezone. U sjajnoj atmosferi stadiona Maksimir modri su deklasirali izraelskog prvaka i već nakon prve utakmice izborili plasman u treće pretkolo gdje će ih čekati bolji iz susreta kazahstanske Astane i danskog Midtjyllanda. U prvom susretu Astana je slavila 2:1, prenosi gol.hr.

Na klupi Dinama za veliki europski ispit odmah na startu ostali su Gavranović, Hodžić, Majer, Šitum i Fiolić…

Hapoel Beer Sheva: Anestis, Bitton, Taha, Tzedek, Biton, Melikson, Einbinder, Ogu, Cetout, Ezra, Sahar
Dinamo: Zagorac, Stojanović, Leovac, Dilaver, Theophile-Catherine, Oršić, Gojak, Ademi, Hajrović, Olmo, Budimir
—————————————————————————————————————————–

Dinamo – Hapoel 5:0

90′ gotovo je, velika pobjeda Dinama 5:0

82′ Hoooooooodžić 5:0 , odličan Hajrovićev ubačaj

73′ Šitum umjesto Oršića

70′ Budimir van, Hodžić ulazi

68′ Puca Budimir s vrha šesnaesterca, obrana izraelskog golmana

62′ Adeeeeeeeeeeeemiiiiiiiiiiiiii 4:0

50′ Adeeeeeeemi zakucava otpadak za 3:0

48′ Dinamo igra agresivno, dva žuta kartona su dobili igrači Hapoela u tri minute nastavka, morali su zaustavljati kontre Dinama.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45+2′ Kraj prvog poluvremena, Dinamo vodi 2:0. Dinamo je imao 53% posjeda lopte, 5 udaraca na gol (2 u okvir), Hapoel 3, jedan u okvir.

45+1′ Ogu puca na tribine

42′ Hajrović puca s više od 20 metara, ali bezopasno

35′ Dinamo se spasio, Zagorac je nešto spetljao i izišao s gola, lopta je završila kod Izraelaca, ali je obrana spasila gol

28′ Oršić Goooooooooooooooool, Gojak iz okreta puca, Oršić posprema otpadak

22′ Hajrović majstorski iz okreta Goooooooooooooooool 1:0 Budimir odlično skočio i glavom dodao Hajroviću za prvi europski gol Dinama ove sezone

9′ Zagorac obranio 1 na 1 situaciju i dobio koljenom u glavu

5′ Hajroviću žuti, zaustavio kontru nakon što je Gojak poklonio loptu Hapoelu

1′ Počela je utakmica, odmah velika prilika, pucao je Olmo ali lopta nije prošla kroz šumu igrača Hapoela