7 – Julian Real (Njemačka)
7 – Roger Tahull (Španjolska)
7 – Pascal Janssen (Nizozemska)

Marko Bijač je zasad treći vratar Barcelone 2018.

Marko Bijač uzdanica je Barakuda, do jučer i Juga CO, sljedeće sezone definitivno i Pro Recca. On je ujedno i službeno najbolji vaterpolist Europe za 2017. godinu, a kao jednu od zvijezda turnira u Barceloni organizator ga je pozvao da dođe dan prije ostatka reprezentacije ne bi li nazočio jednoj od promotivnih akcija u ovom gradu.
Taj svoj status opravdava i nakon tri odigrana kola. Naime, Marko ima treći najbolji postotak obrana na turniru. Istina, postoji još nekoliko njih koji imaju bolji postotak od Bijača, ali to je ona brojčana varka koju može donijeti statistika. Naime, Bijač je branio puno, ukupno 80 minuta, i to nije usporedivo s recimo drugim vratarom Mađarske Vogelom, koji je branio 32 minute, odnosno samo jednu utakmicu, i pritom natukao 84,2% obrana. Isto vrijedi i za Srbina Gojka Pijetlovića, koji je u 32 minute ostvario 71,4% obrana.

Najbolji je zasad, što je doista i vidljivo u vodi, Talijan Del Lungo, kojeg slijedi Crnogorac Lazović, pa naš Bijač…
1. Marco del Lungo (Italija) – 80 minuta, 27-33 (81,8%)
2. Dejan Lazović (Crna Gora) – 80 minuta, 25-38 (65,8%)
3. Marko Bijač (HRVATSKA) – 80 minuta, 26-41 (63,4%)

Barakude su najefikasnije

Hrvatska vaterpolska vrsta najefikasnija je momčad nakon prvog dijela Europskog prvenstva, vodimo i u broju golova, ali i u postotku uspješnosti šuta.

Hrvati najbolji i iz peteraca

Hrvatska je dosad pokazala najviše i u izvođenju kaznenih udaraca. Imali smo ih i najviše, komplimenti našim centrima koji su ih zaradili, a nepogrešivi su bili Vukičević (3) i Joković (1).

10. Mađarska 0-1

U četvrtfinalu Hrvatska će u utorak igrati protiv Crne Gore koja je u osmini finala bila uvjerljiva protiv Rumunjske 15-5 (3-1, 3-1, 4-2, 5-1).