UŽIVO Hrvati na krovu Svijeta: Pitana i Francuzi slomili Vatrene; Bravo, ostavili ste srce na terenu

Nedjelja, 15. srpnja 2018. godine, ostat će zauvijek zapamćena kao dan kada su Vatreni istrčali zaigrati u finalu Svjetskog prvenstva. Hrvatska je izgubila 4:2, ali je dirigent utakmice bio argentinski sudac Nestor Pitana. Francuzi su svjetski prvaci, Vatreni su ostavili srce na terenu.

Francuska – Hrvatska
SP 2018., finale
15. srpnja 2018., 17:00 CET
Stadion Lužnjiki, Moskva

HRVATSKA – Francuska 2:4

Evo i sastava:

Hrvatska: Subašić – Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko – Brozović, Rakitić, Perišić, Modrić, Rebić – Mandžukić

Francuska : Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez – Kante, Pogba – Mbappe, Griezmann, Matuidi – Giroud

——————————————————————–
90+5′ Kraj, Francuzi su svjetski prvaci, Pitana (sudac) je prelomio utakmicu, bravo Vatreni

90+2′ Vrsaljku žuti

90′ Igra se pet minuta nadoknade

89′ Rakitić puca iz daljine preko gola

81′ Strinić van, Pjaca unutra, Giroud van, Fekir unutra

88′ Rakitić pokraj gola, Francuzi skreću u korner, Pitana ništa

76′ Vrsaljko iz daljine pokraj vrata

72′ Sudar glavama, Mandžukić i Umtiti, sve je ok. Tolisso ulazi, Matuidi izlazi

71′ Rebić van, Kramarić unutra

69′ Mandžukiiiiić 2:4 Lloris je pokušao prevariti Mandžukića, ali Mandžo zabija

65′ Mbapee 4:1 za Francusku

59′ Pogba 3:1 za Francusku

54′ Rakitićeva dubinska lopta, Lloris izbacuje s Mandžukićeve glave, Kante ide van Nzonzi ulazi, Deschampes zatvara lagano utakmicu

53′ U teren upada nekakva skupina navijača, vjerojatno francuskih

52′ Kontra Mbapeea, Subašić maestralno brani

50′ Vrsaljko puca s 25 metara pokraj gola

49′ Lloris ramenom ispred Perišića na 20 metara čisti

48′ Rebićeva bomba, Lloris brani, korner Modrića, ništa

46′ Francuska kreće u drugo poluvrijeme

———————————————————————-

45+4′ Kraj prvog poluvremena, sudac je asistirao za vodstvo Francuza, nepostojeći prekršaj za slobodni udarac za prvi gol, pa nedosuđeni prekršaj na Mandžukiću zbog kojeg je postigao autogol

45+1′ Hrvatska ima 61 posto posjeda lopte, 7 udaraca na gol, dva u okvir, Francuska 2, jedan u okvir

43′ Rakitićev korner, pa opet, pa opet, igrat će se 3 min. nadoknade, Vida ne zahvaća loptu

40′ Hernandez žuti

38′ Griezmann puca, 1:2 vodi Francuska

33′ Prvi korner za Francusku, Francuzi traže jedanaesterac, ide VAR, jedanaesterac, Pitana kaže da je Perišić igrao rukom, ali nije, odbila se od ruke

28′ Perišiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiić 1:1 goooooooooooooooooooool

27′ Kante žuti karton, s leđa srušio Perišića u kontri

24′ Rakitić visoko na tribinu

21′ Vida glavom preko gola

18′ Mandžukićev autogol, Francuska je povela 1:0, Griezmann je izveo slobodnjak nakon nepostojećeg prekršaja i Mandžukić posprema loptu u krivi gol, nakon nedosuđenog prekršaja na njemu

18′ Pitana sudi bezvezni mini prekršaj Brozoviću na Griezmannu

15′ prodor Perišića, Umtiti čisti

11′ Hrvatska ima 55 posto posjeda lopte, Perišić nije primirio Rakitićevu fantastičnu dubinsku loptu

9′ Pitana upozorava Rebića, opet košarka

8′ Prvi korner za Modrića, Giroud čisti

6′ Pitana zasad sudi košarku

5′ Vrsaljko oštro ubacuje s desne strane, Francuzi čiste

4′ Hrvatska vodi igru

2′ Mi Hrvati odjekuje na Lužnjikiju

1′ Hrvatska kreće U Boj, u Boj

Argumenti za pobjedu Hrvatske protiv Engleske vrijede i za finale s Francuskom

Hrvatska nogometna reprezentacija zaključit će finalnom utakmicom s Francuskom svoj veličanstven nastup na ovogodišnjoj svjetskoj smotri u Rusiji. Nakon pobjeda nad Nigerijom, Argentinom, Islandom, Danskom, Rusijom i Engleskom došla je u priliku boriti se za najveći nogometni trofej, naslov svjetskog prvaka.

Povijesni trenutak hrvatskog nogometa izazvao je među svim zaljubljenicima u najvažniju sporednu stvar na svijetu burne emocije, a izbornik Zlatko Dalić uvjeren je da će i na najvećoj pozornici njegovi nogometaši dostojno prezentirati svoju državu i svoju kvalitetu.

“Došli smo uživati u finalu. Neka cijeli svijet gleda Hrvatsku, neka većina navija za nas. Mi ćemo dati sve od sebe, pa tko bude bolji, neka pobijedi. Nema ljepšeg dana za izbornika i igrače. Idemo se baciti na glavu”, jasan je bio dan prije utakmice.

Na raspolaganju ima sve igrače, unatoč tri uzastopna produžetka, a u hrvatskom su taboru uvjereni kako umor neće biti nikakav čimbenik, s obzirom na visinu uloga.

Francuska je do finala došla pobjedama protiv Australije i Perua u Skupini C, uz remi s Dancima, te potom izbacivši Argentinu, Urugvaj i Belgiju. Izbornik Deschamps također nema problema sa slaganjem sastava, a momčad mu krase svjetske zvijezde poput Griezmanna, Mbappea, Pogbe, Llorisa, Varanea i drugih.

“U potpunosti ih poštujemo. Vrlo su ozbiljni i imaju svoje obrambene i napadačke adute koje moramo spriječiti. Moramo odigrati svoju najbolju utakmicu, želja nam je ogromna – kao i njihova. Pokušat ćemo se nametnuti, i uz malo sreće bit će to naš dan”, kaže dokapetan Ivan Rakitić.

Hrvatska je s Francuskom igrala pet puta. Nakon prve i najpamtljivije utakmice – polufinalnog poraza na Svjetskom prvenstvu ’98 (1:2) – uslijedila su dva prijateljska poraza (0:3 u Parizu, 1999. i 0:2 u Zagrebu, 2000.). Na Europskom prvenstvu ’04 u Portugalu uzbudljiv je susret završio bez pobjednika (2:2), a pogodaka i pobjednika nije bilo u prijateljskom ogledu iz 2011. godine.

“Zaista smo ponosni kada učinimo hrvatski narod sretnim, pored svih tegoba i teškoća. Hrvatski narod zaboravio je na sve probleme i ovih 25 dana živi ponosno, sretno, u takvoj euforiji da će se seizmički poremećaj dogoditi bez obzira na ishod finala”, najavio je izbornik Dalić.

Finalni će dvoboj suditi Argentinac Nestor Pitana, koji je Vatrenima već dijelio pravdu protiv Danske, a hrvatski se junaci u domovinu vraćaju u ponedjeljak, kada im se priprema sjajan doček. Potpuno zasluženo.