Korak po korak do finala: Idemoooo Hrvatska, opet smo bili u drami jedanaesteraca, Rakiiiiiiitiiiiiić, idemo u polufinaleeeeee

Hrvatska nogometna reprezentacija u subotu u Sočiju igra svoje drugo četvrtfinale Svjetskog prvenstva u povijesti.Na poluvrijeme se otišlo s 1:1, a tako je završio i regularni dio. produžeci su završili 2:2, Hrvatska je prošla u polufinale pobjedom 6:5, Rakitić je dao odlučujući jedanaesterac.

Izbornik Zlatko Dalić odlučio je izmijeniti sastav koji je igrao protiv Argentine i Danske i u prvih 11 umjesto Marcela Brozovića upada Andrej Kramarić. Tako je Hrvatska startala i u prvoj utakmici protiv Nigerije, a ovo znači samo jedno – Hrvatska će napasti Rusiju, jer radi se o famoznoj najofenzivnijoj hrvatskoj formaciji na otvaranju Svjetskih prvenstava.

Konkretno, to znači da će Luka Modrić i Ivan Rakitić igrati malo povučenije, a Andrej Kramarić ispred njih, pišu Sportske novosti.

Sada je i službeno.

Hrvatska: Subašić; Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko; Rakitić; Perišić, Modrić, Rebić; Kramarić, Mandžukić

Rusija: Akinfejev; Kudrjašov, Ignašević, Kutepov; Zobnin, Kuzjajev; Žirkov, Golovin, Samedov, Fernandes; Dzjuba

RUSIJA – HRVATSKA 5:6 (2:2, 1:1, 1:1 – 11m)

SP 2018., četvrtfinale.
Stadion Fišt, Soči.

Sudac: S. Ricci (Brazil)

Strijelci: 1:0 – Čerišev (31′), 1:1 – Kramarić (39′), 1:2 – Vida (101′), 2:2 – Fernandes (115′)

Jedanaesterci: Smolov – Subašić brani, 2:3 – Brozović, 3:3 – Dzagoev, Kovačić – Akinfejev brani, Fernandes – promašaj, 3:4 – Modrić, 4:4 – Ignjaševič, 4:5 – Vida, 5:5 – Kuzjajev, 5:6 – Rakitić.

Žuti kartoni: Lovren (35′), Strinić (38′), Vida (101′), Gazinskij (109′), Pivarić (114′)

Rusija: Akinfejev, Fernandes, Kutjepov, Ignjaševič, Kudrijašev, Čerišev (67′ Smolov), Kuzjajev, Zobnin, Golovin (102′ Dzagoev), Samedov (54′ Erohin), Dzjuba (79′ Gazinskij). Izbornik: S. Čerčesov.

Hrvatska: Subašić, Strinić (74′ Pivarić), Vida, Lovren, Vrsaljko (97′ Ćorluka), Rakitić, Modrić, Perišić (63′ Brozović), Kramarić (88′ Kovačić), Rebić, Mandžukić. Izbornik: Z. Dalić.

120+1 Gotovi su produžeci, idemo u jedanaesterce

119′ Subašić još jednom brani odličan udarac Rusa

117′ Modrić puca visoko preko gola

115′ Džagoev izvodi, Fernandes zabija, 2:2

114′ Pivariću žuti, igrao rukom

113′ Još jedna briljantna intervencija Subašića

111′ Korner za Ruse, Subašić sjajno brani udarac Rusa

110′ Slobodnjak za Hrvatsku. Modrić ubacuje, Rusi čiste, Lovren puca , Akinfejev brani

109′ Gazinski žuti, ruši Mandžukića

107′ Dalić traži visoki presing

106′ Hrvatska kreće u drugi produžetak

—————————————————————————————————————————

105+2 Kraj prvog produžetka, Hrvatska je bolja, još 15 minuta

105′ dvije minute nadoknade se igra

103′ Vida žuti, Golovin van, Džagoev unutra

100′ Korner za Modrića, goooooooooooooooooooooooooooooooooooooool 2:1 Vidaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

96′ Ćorluka ide unutra, Vrsaljko je ozlijeđen

92′ Treći korner za Rusiju, Modrić čisti

91′ Rusi kreću u prvi produžetak

90+5′ Kraj regularnog vremena, idu produžeci

90+4′ Smolov snažno puca, Subašić brani

90+2′ Korner za Modrića pa opet korner, pa aut

Pet minuta sudačke nadoknade…..

90′ Subašić je ozlijeđen…..zamjena nema do produžetaka

88′ Kramarić van, Kovačić unutra

87′ Korner za Hrvatsku, Modrić izvodi Ricci sudi nevjerojatan prekršaj Lovrena

84′ Slobodnjak za Ruse, Golovin izvodi, Lovren čisti

79′ Dzjuba van, Gazinski unutra

77′ Modrićev korner, Mandžukić prreko gola

76′ Vrsaljkov šut završava u bloku, korner

74′ Pivarić ulazi, Strinić izlazi

72′ Jerokin glavom preko hrvatskog gola, prva akcija Rusije u drugom poluvremenu

67′ Čerišev van, Smolov unutra

63′ Perišić ide van, Brozović ulazi

61′ Korner za Ruse, drugi, Hrvatska je imala 3 do sad. Dzjuba puca lagano glavom za Subašića

60′ Perišić pogađa stativu iz stopostotne prilike

58′ Rebić visoko iznad gola

57′ Hrvatska ima 66 posto posjeda lopte, dominira

54′ Samjedov van, Jerokin unutra

52′ Kramarić škaricama puca, Akinfejev brani

50′ Modrić puca pokraj gola

46′ Rusija kreće u drugo poluvrijeme

45+2 Kraj prvog poluvremena, Hrvatska dominira, ali na odmor se ide s 1:1

44′ Hrvatska dominira, 65 posto posjeda lopte, 222 točna dodavanja, Rusija 97

40′ Kraaaamaaariiiić 1:1 Mandžukić ga je sjajno pronašao

38′ Striniću žuti, povlačenje za dres

35′ Žuti za Lovrena, apsolutno bezvezna odluka brazilskog suca

31′ Čerišev, 1:0 za Rusiju

30′ Korner za Rusiju, otklonjena opasnost

28′ Perišić u padu pokušava glavom, ali puca pored gola

27′ I dalje Hrvatska ima posjed lopte , 64 posto, ali bez ideje u napadu

24′ Rusi igraju vrlo disciplinirano, Hrvatska zasad nema rješenja u napadu

18′ Rusi uglavnom preskaču igru i dugim loptama pokušavaju nešto u napadu, vrlo čvrsto igraju u duelima

16′ Slobodni udarac u zoni udarca za Hrvatsku 20-ak metara od ruskog gola. Rakitić izvodi, puca preko gola.

15′ Slobodnjak za Hrvatsku, Rakitić izvodi, Rusi čiste, Hrvatska opet napada

11′ Hrvatska ima 72 posto posjeda lopte

10′ Korner za Hrvatsku, Modrić izvodi, Rusi čiste

6′ Rebić puca sa strane, Akinfejev brani, korner izvodi Modrić, Lovren prebacuje za Rebića koji glavom puca iznad gola

5′ Dzjuba puca, Lovren u bloku, korner za Ruse, očišćeno

4′ Igra se uglavnom na sredini

1′ Hrvatska ima početni udarac

Izvode se himne

Reprezentacije izlaze na teren

Utakmica počinje u 20:00………………………………..

————————————————————————————————————————
Nakon brončane generacije iz Francuske ’98, koja je prije 20 godina osigurala plasman u polufinale Svjetskog prvenstva veličanstvenom pobjedom nad Njemačkom 3:0, izabranici Zlatka Dalića imaju istu priliku protiv nacionalne selekcije ovogodišnjeg domaćina, Rusije.

Hrvatska se na svom putu u Skupini D uspješno obračunala s Nigerijom (2:0), Argentinom (3:0) i Islandom (2:1), a u osmini finala na jedanaesterce je svladala Dansku (4:3, 1:1). Rusi su do četvrtfinala došli kao drugoplasirana momčad Skupine A, zahvaljujući pobjedama nad Saudijskom Arabijom (5:0) i Egiptom (3:1) uz poraz od Urugvaja (3:0), da bi potom izbacili favorizirane Španjolce, također u raspucavanju s bijele točke (5:4, 1:1).

U okršaj u Sočiju obje reprezentacije ulaze sa svim prisutnim igračima na raspolaganju, a Hrvatska će prvenstveno biti usredotočen na svoju izvedbu, unatoč navijačkoj podršci za domaće igrače.

“Suparnika ne biramo. Pred nama je četvrtfinale, velika utakmica, i nije važno tko stoji s druge strane. Ne treba tražiti opravdanja, nego igrati svoju utakmicu. Mi moramo nametnuti svoj stil ako želimo do pravog rezultata”, najavio je izbornik Dalić.

Hrvatska se s Rusijom dva puta susrela u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2008. godine u Austriji i Švicarskoj, pri čemu su obje utakmice završile bez pogodaka, a 2015. godine odigrana je i prijateljska utakmica u Rostovu. Tada je Hrvatska bila uspješnija (3:1), pogocima N. Kalinića, Brozovića i Mandžukića.

“Bit će poseban osjećaj igrati protiv domaćina, kao što je bio i protiv Brazila prije četiri godine. Moramo uživati u svakom trenutku i odigrati svoju najbolju utakmicu kako bismo prošli. Uživanje nije samo u napadu, nego i u obrani i u bacanju na glavu jedan za drugog, tada je sve lakše”, naglasio je dokapetan Ivan Rakitić.

Plasman u polufinale već su osigurale Francuska i Belgija, a pobjednik susreta Rusija – Hrvatska igrat će u polufinalu protiv boljeg iz ogleda Švedske i Engleske.

Pravdu će u Sočiju dijeliti brazilski sudac Sandro Ricci, koji je Hrvatskoj već sudio u Kalinjingradu protiv Nigerije.