SP Rusija: Nakon remija s Danskom Australci mogu lagano pakirati kofere, imaju samo teoretske šanse

Danska i Australija su odigrale 1:1 u drugom kolu skupine C Svjetskog prvenstva. Ishod je to kojim su se plasmanu u drugi krug pribiližili Danci – oni su sada na četiri boda jer su u prvom kolu pobijedili Peru, dok su Australci dospjeli na rub eliminacije, premda i dalje mogu proći (ukoliko u zadnjem kolu svladaju Peru s velikom gol-razlikom i poklope im se ostali rezultati).

Nama je ova grupa zanimljiva zato jer će hrvatska nogometna reprezentacija, ukoliko završi na jednoj od dvije prve pozicije u društvu Argentine, Islanda i Nigerije, u osmini finala igrati protiv jedne od ovih reprezentacija. Da li će to biti Francuska, Danska, Australija ili Peru, ovisit će kako o raspletu ovdje tako i o tome hoće li Vatreni biti prvi ili drugi.

Prva šansa na utakmici urodila je pogotkom, i to za Dansku. Nakon lijepe akcije najbolji danski nogometaš Christian Eriksen u 7. minuti odličnim udarcem sa 14 metara trese mrežu.

Australija je poravnala u 38. minuti iz penala, a siguran realizator bio je australski Hrvat i kapetan reprezentacije Mile Jedinak, koji je bio strijelac iz penala i u porazu 1:2 od Francuske u prvom kolu, piše gol.hr.