SP Rusija: Rusija pobijedila Egipat i osigurala prolaz, ni Salah nije spriječio poraz

Na redu je utakmica Rusija – Egipat, počinje 2. kolo Svjetskog nogometnog prvenstva. U prvom kolu Rusija je pobijedila Saudijsku Arabiju s 5:0, a Urugvaj je u posljednjim trenucima pobijedio Egipat s 1:0.

Rusija-Egipat 3:1

Utakmicu sudi Paragvajac Enrique Caceres Villafane, na poluvremenu je 0:0.

Rusija je na početku drugog poluvremena u 47. minuti autogolom Fathyja povela 1:0. Čerišev je povisio na 2:0 i Dzjuba na 3:0.

Jedanaesterac nakon VAR-a, Salah u 73′ 3:1. Sudac je prvo dosudio prekršaj za egipat izvan šesnaesterca, ali su suca zvali iz Moskve.

Rusija je stigla do druge pobjede i sa 6 bodova osigurala prolaz. Egipat nakon sutrašnje utakmice Urugvaja i Saudijske Arabije vjerojatno lagano pakira kofere.