Neymar zabio za vodstvo, Firmino za 2:0 pobjedu Brazila protiv Hrvatske

Nakon tjedan dana rovinjskih priprema, pred hrvatskom nogometnom reprezentacijom danas je bio prvi test uoči Svjetskog prvenstva koje počinje 14. lipnja. Izabranici Zlatka Dalića na legendarnom Anfieldu igrali su protiv peterostrukih svjetskih prvaka Brazilaca i izgubili 2:0.

Prvi pogodak za Brazil postigao je povratnik na teren Neymar u 69. minuti, a Roberto Firmino potvrdio je pobjedu na samom kraju utakmice u 93. minuti.

U prvom od dva prijateljska susreta u završnoj fazi priprema za Svjetsko prvenstvo, Hrvatska je odmjerila snage s Brazilcima na legendarnom Liverpoolovom stadionu Anfielda, a peterostruki svjetski prvak ubilježio je pobjedu.

Vatreni su u prvom poluvremenu pružili vrlo dobru partiju, a Lovren, Kramarić i Rebić opasno su prijetili brazilskom vrataru Alissonu, dok je s druge strane Willian uputio nezgodan udarac nakon pola sata igre, no njegov je pokušaj blokiran.

U nastavku su obje momčadi iskoristile po svih šest zamjena, pri čemu je za seniorsku vrstu debitirao Ćaleta-Car, a bolju je igru Brazil okrunio dvama pogocima.

Igrala se 69. minuta kada je Coutinho proigrao Neymara, a brazilska je superzvijezda izbjegla svoje čuvare i silovito poslala loptu pod Subašićevu prečku. U trećoj minuti sudačke nadoknade Firmino je pobjegao hrvatskoj obrani i lobom postavio konačnih 2:0.

Najbliže je pogotku za Hrvatsku stigao Rebić u 59. minuti, kada je pokušao glavom na Kramarićev ubačaj, a Vatreni su se odmah poslije utakmice zaputili natrag na pripreme u domovinu.

Posljednji prijateljski dvoboj uoči puta u Rusiju hrvatska nogometna reprezentacija igra 8. lipnja u Osijeku protiv Senegala.

Hrvatska: Subašić – Vida, Lovren, Ćorluka, Vrsaljko – Badelj, Rakitić – Perišić, Modrić, Rebić – Kramarić.

Brazil: Alisson – Danilo, Thiago Silva, Joao Miranda, Marcelo – Casemiro, Paulinho, Fernandinho – Willian, Coutinho, Jesus

Hrvatska-Brazil 0:2

90+2 Firmino zabija, 2:0 pobjeda Brazila

90′ Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

87′ Vrsaljko van, Jedvaj u igru

83′ Rakitić van, Bradarić unutra

81′ Coutinho izlazi, u igri je Fred

69′ Neymar, krasna solo akcija, Brazil vodi 1:0

64′ Pjaca umjesto Rebića

61′ Brozović zamijenio Badelja

60′ Filipe Luis umjesto Marcela

59′ Lijepa prilika za Hrvatsku: Kramarić je ubacio s lijeve strane na pet metara odakle Rebić u padu glavom puca, a Alisson spašava Brazilce

58′ Modrić izlazi, u igri je Kovačić.

55′ Modrić je ubacio iz slobodnog udarca u šesnaesterac Brazila, ali Alisson kupi tu loptu bez problema

52′ Duje Ćaleta-Car je zamijenio Vedrana Ćorluku, to je prva promjena u redovima Hrvatske.

46′ Neymar ulazi u igru Fernandihno ide van, počinje drugo poluvrijeme
………………………………………………………………………………………………..

45+2 Kraj prvog poluvremena

Igra se dvije minute sudačke nadoknade

40′ Fernandihno, žuti karton, opasan start, visoko podignuta noga i udarac u glavu Vrsaljka

38′ Perišiću žuti, prekršaj na sredini terena. Rukom srušio Gabriela Jesusa.

35′ Brazilci u zadnjih nekoliko minuta često ulaze s loptom u hrvatski šesnaesterac

29′ Rebić je probio po lijevoj strani i dao odličnu povratnu za natrčalog Perišića koji je promašio loptu na nekih 10-ak metara od gola

23′ Polovica prvogdijela je iza nas, Brazilci zasad tek nešto konkretniji, ali bez pravih prigoda pred Subašićem.

15′ Modrić je uzeo loptu i dao Kramariću koji s ruba šesnaesterca brani, a Alisson to brani iz drugog pokušaja.

14′ Kramarić je dobio žuti karton zbog preoštrog starta na Danilu. Još je dobro i prošao…

13’Modrić je izveo korner, a najviši u skoku bio je Lovren koji je pucao glavom. Lopta je otišla pored desne vratnice brazilskog gola, centimetri su sada spasili Brazil.

9′ Brza akcija Brazilaca, Danilo je probio po desnoj strani i vratio povratnu na koju ne stižu niti Jesus niti Willian.

3′ Vrlo visoki presing igra Hrvatska svaki put kad Brazil ima loptu. Sada su Perišić i Kramarić natjerali Alissona da izbije loptu u aut.

1′ Počela je utakmica.