VIDEO Najveći hrvatski derbi na punom Poljudu dobio Dinamo i gotovo riješio prvenstvo

Najveći hrvatski derbi između Hajduka i Dinama, po službenim podacima 31. 751 gledatelj je bio na Poljudu, završio je 1:2. Time je Dinamo povećao prednost na 8 bodova.

Dinamo je golom Gavranovića od 14. minute vodio 0:1, Caktaš iz fenomenalnog slobodnjaka s dvadesetak metara izjednačio, 1:1. . Gavranović je u drugom poluvremenu zabio za 1:2.

Splićani su prije utakmice bili puni samopouzdanja. U posljednja tri susreta ostvarili su maksimalan učinak uz gol razliku 8-0 te su se šest kola prije kraja prvenstva približili na pet bodova zaostatka za vodećim Dinamom.

U momčad se nakon odrađene suspenzije vratio Mijo Caktaš, strijelac pet pogodaka ovog proljeća, a osim Huga Almeide i Gustava Carbonierija svi igrači su na raspolaganju treneru Željku Kopiću.

S druge strane, Dinamo je na Poljud došao nakon poraza od Osijeka na Maksimiru. Modri su na početku proljetnog dijela sezone imali velikih 12 bodova prednosti, a u slučaju poraza na Poljudu ostalo bi im tek dva.

U drugom današnjem susretu 31. kola Prve HNL sastaju se Lokomotiva i Istra 1961, a u ponedjeljak će kolo zaključiti Inter i Rudeš te Cibalia i Slaven Belupo, piše HRT.

SASTAVI:

Igrači i suci su izašli na teren, očekuje se početak velikog derbija…

Na klupi Hajduka su Stipica, Hamza, Kožulj, Tičinović, Tudor, Filip i Savvas dok su među rezervama Dinama Zagorac, Lecjaks, Gojak, Fiolić, Cekici, Miklić i Perić.

HAJDUK: Letica, Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow, Radošević, T. Bašić, Caktaš, Said, Gyurcso, Futacs

DINAMO: Livaković, Stojanović, Rrahmani, Benković, Sosa, Ademi, Doumbia, Ćorić, Hajrović, Soudani, Gavranović

Hajduk:Dinamo 1:2

Tijek utakmice:

90+4 Kraj, Dinamo odnosi tri boda s Poljuda

90+2 Lecjaks umjesto dvostrukog strijelca Gavranovića

90+1′ Igra se 4 minute nadoknade

90′ Korner za Dinamo, Fiolić ponovo loše ubacuje

87′ Mini okršaj Gojaka i Lopeza

86′ Korner za Dinamo, 10., Fiolić loše ubacuje, Nižić otklanja opasnost

81′ Umjesto Fomitcshowa ulazi Kožulj

81′ Izgledna prilika za Hajduk, ali Gyurcso lansira loptu na tribine

79′ Gyurcso na ubačaj Juranovića sa strane puca glavom, pogađa vratnicu, Livaković je čini se u intervenciji glavom udario u stativu.

76′ Fiolić tek ušao u igru, prekršaj na centru, žuti karton, četvrti za Dinamo

72′ Umjesto Ćorića u igri je Ivan Fiolić.

71′ Gyurcso snažno puca, Livaković opet spašava, izbacuje u korner. Nakon izvođenja kornera Nižić glavom puca uz stativu.

67′ Hamza Barry zamijenio Tomu Bašića

63′ Livaković ponovo spašava Dinamo, odnosi loptu s gol crte nakon kornera Hajduka

61′ Gojak umjesto Hajrovića, u Hajduku Tičinović zamijenio Futacsa

59′ Gavranović gooool, nakon kornera Ćorića lopta je prošetala kroz peterac, Said je pokušao reagirati i Gavranović je poentirao 1:2

55′ Ćorić izbija pred Leticu, 100 postotna prigoda, ali nedovoljno jako puca, Letica brani

52′ Hajduk je jako pritisnuo Dinamo….

50′ Livaković još jednom spašava, Said je ubačenu loptu s pet metara pokušao ugurati u mrežu

48′ Livaković opet spašava Dinamo, Said je ubacio u šesnaesterac, Futacs glavom puca u bliži kut, Livaković maestralno zaustavlja loptu

46′ Počelo je drugo poluvrijeme
……………………………………………………………..

45′ Kraj prvog poluvremena, 1:1

44′ Rahmani na sredini terena zarađuje žuti (Dinamo je napravio ukupno 6 prekršaja i zaradio 3 žuta)

37′ Hajrović iz slobodnog udarca s 25 metara probija živi zid, Letica krajnjim naporom loptu odbija u korner

34′ Gyurcso snažno puca s 20-ak metara, Livaković krajnjim naporom odbija u stativu i korner

31′ Žuti karton zaradio je Arijan Ademi

29′ Saib pokraj gola, velika prigoda za Hajduk

25′ Caktaš iz fenomenalnog slobodnjaka, nakon faula Ademija, s dvadesetak metara izjednačio, gooool 1:1.

23′ Doumbia požutio, faulirao Caktaša

21′ Gyurcso pada u kaznenom prostoru Dinama, Soudani je bio iza njega, Zebec se nije oglasio

18′ Korner za Hajduk, Bašić loše izvodi, Dinamo otklanja opasnost

14′ Nakon kornera gooool, Gavranović 0:1

10′ Gavranović iz jednog protunapada tuče pored gola

7′ Opasan slobodnjak Hajrovića, Letica krajnjim naporom zaustavlja