U sjajnoj utakmici Rudeš srušio prvaka

Nogometaši Rudeša kreirali su veliko iznenađenje te su kao domaćini u susretu 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige pobijedili aktualnog prvaka Rijeku 4:2.

Ne samo da je Rudeš nakon Hajduka i Osijeka pobijedio novog uglednika hrvatskog nogometa, već je pobjegao sa samog dna ljestvice i pritom preskočio i Cibaliju i Istru 1961.

Samo su četiri minute bile dovoljne da Rudeš protiv Rijeke povede 2:0 (strijelci Borevković i Kamenar). Rijeka se potom vraćala u igru, Heber je smanjio na 1:2, kasnije i Pavičić na 2:3, no i ovajje put sjajan realizator bio Mario Budimir koji je postigao preostala dva pogotka za Rudeš.

Budimir se time s 13 pogodaka izjednačio sa Soudanijem na drugom mjestu ljestvice najboljih strijelaca.

Naglasimo da je Rijeka od 65. minute igrala s igračem manje (drugi žuti karton Župarića i tada je Budimir realizirao jedanaesterac za 4:2), dok je i Rudeš završio s desetoricom na travnjaku (Pavić je drugi žuti karton dobio u 87. minuti).

HT Prva liga, 29. kolo: Rudeš – Rijeka 4:2 (Borevković 2., Kamenar 4., Budimir 49., 66.-11m/Heber 34., Pavičić 61.), piše HNTV.