Dinamo, Rijeka i Hajduk osvojili po tri boda, Rudeš junački protiv Osijeka

Završeno je 28. kolo HNL-a.

Dinamo s 4:0 prošao Pulu

Nogometaši Dinama lakoćom su obavili gostovanje u Puli te su s 4:0, u posljednjem susretu 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige, pobijedili Istru 1961.

Dinamo tako nije ponovio remi iz prvog dijela sezone kada je gostovao u Puli (0:0), već je potpuno dominirao protiv suparnika. Strijelci su za Dinamo bili Soudani, Olmo (jedanaesterac), Fiolić i Gavranović.

Dinamo se tako vratio na osam bodova prednosti u odnosu na Hajduk i devet ispred Rijeke. Puljanima, pak, predstoji velika borba za ostanak u eliti. Imaju isti broj bodova kao Cibalia i samo bod više od posljednjeg Rudeša.

HT Prva liga, 28. kolo: Istra 1961 – Dinamo 0:4 (Soudani 23., Olmo 50.-11m, Fiolić 85., Gavranović 90.+2)

Rijeka uspješna na gostovanju u Koprivnici

Nogometaši Rijeke nastavljaju pratiti Hajduk u lovu na drugo mjesto Hrvatski Telekom Prve lige.

U ogledu 28. kola Rijeka je na gostovanju u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo 3:1. U završnom dijelu prvog poluvremena Rijeka je golovima Acostyja u 32. i Čolaka u 38. minuti stekla velika dva gola prednosti.

Prvi domaći strijelac Mirko Ivanovski je u 65. minuti realizirao jedanaesterac i tako probudio nadu domaćinu, no u 78. minuti je Puljić vratio prednost od dva gola Rijeke (3:1) i time osigurao gostujuće slavlje.

Vrijedi naglasiti novu dobru partiju igrača Rijeke Pavičića koji se i ovom prilikom isticao asistencijama (dvije na utakmici).

HT Prva liga, 28. kolo: Slaven Belupo – Rijeka 1:3 (Ivanovski 65.-11m/Acosty 32., Čolak 38., Puljić 78.)

HT Prva liga: Caktaš pogodio za pobjedu Hajduka

Splitski Hajduk pobijedio je na svom Poljudu Lokomotivu s minimalnih 1:0 u dvoboju 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Drugi put, u tri ogleda, Hajduk je ove sezone pobijedio Lokomotivu od koje je, podsjetimo, bolji bio i u polufinalnom susretu Kupa.

Utakmicu je odlučio trenutak u 30. minuti kada je Mijo Caktaš glavom pronašao lopti put do suparničke mreže i tako Hajduku osigurao ostanak na drugom mjestu ljestvice. Ovaj 25-godišnjak je tako drugu prvenstvenu utakmicu za redom bio strijelac za Splićane.

HT Prva liga, 28. kolo: Hajduk – Lokomotiva 1:0 (Caktaš 30.)

HT Prva liga: Budimir junak u velikoj pobjedi Rudeša

Nogometaši Rudeša pobijedili su Osijek 1:0 u susretu 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Za Rudeš je to bila druga uzastopna pobjeda u Prvenstvu, a za Osijek tek četvrti poraz u sezoni (treći u gostima).

Veliki junak u ovom slavlju Rudeša bio je njegov najbolji ovosezonski strijelac. U 72. minuti Mario Budimir postigao je gol vrijedan tri boda u utakmici koja se igrala u dosta sporom ritmu i uz malo prilika.

Ovom je pobjedom posljednji Rudeš došao na mali bod zaostatka za Istrom 1961 i Cibalijom.

HT Prva liga, 28. kolo: Rudeš – Osijek 1:0 (Budimir 72.), piše HNTV.