27.5 C
Naslovnica Sport Mini Vatreni se vratili uvjerljivom pobjedom protiv Moldavije, Moro teško ozlijedio koljeno

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine starosti ugostila je u Velikoj Gorici Moldaviju te upisala svoju petu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

U-21: HRVATSKA – MOLDAVIJA 4:0 (1:0)

Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1.
ŠRC Velika Gorica, Velika Gorica.

Sudac: J. Järvinen (Finska)

Strijelci: 1:0 – Vlašić (35′), 2:0 – Jakoliš (47′), 3:0 – Vlašić (49′), 4:0 – Karačić (74′)

Žuti kartoni: Craciun (19′), Boiciuc (32′), Balić (42′), Prepelita (42′)

Hrvatska: Posavec, Sosa, Ćaleta-Car, Šimić, Karačić, Balić, Moro (od 13′ Fiolić), Vlašić, Halilović (od 77′ Ćorić), Brekalo, Jakoliš (od 65′ Roguljić). Izbornik: N. Gračan.

Moldova: Cebotari, Marandici, Tiscul, Prepelita, Tibuleac (od 25′ Zagaevschii), Dragan (od 76′ Svinarenko), Craciun, V. Macritchii, A. Macritchii, Boiciuc, Nicolaescu (od 67′ Stina). Izbornik: D. Oprea.

Nakon prvog kvalifikacijskog poraza, doživljenog u petak kod Češke, izabranici Nenada Gračana ugostili su u Velikoj Gorici Moldovu i vratili se osvajanju bodova.

Unatoč ranoj, teškoj ozljedi Mora, kojega je zamijenio Fiolić, Hrvatska U-21 od početka je imala inicijativu, a do vodstva je stigla nakon 35. minuta igre. Tada je iz prekida ubacio kapetan Halilović, a najviši u skoku bio je Vlašić te s desetak metara pogodio gostujuću mrežu.

Sve su dileme oko konačnog raspleta uklonjene već početkom drugog poluvremena. Na novu asistenciju Halilovića, u 47. minuti, Jakoliš je efektno prebacio Cebotarija za 2:0.

Samo dvije minute poslije Brekalo je izveo udarac iz kuta, ponovno je Vlašić pucao glavom, a Cebotari je propustio loptu preko crte i mladi su Vatreni već imali nedostižnih 3:0 u džepu.

Petnaestak minuta prije kraja utakmice glavom je pogodio i Karačić, nakon centaršuta Balića, te stavio “točku na i” (4:0).

U preostaloj današnjoj utakmici Skupine 1 Grčka je ubilježila vrijednu domaću pobjedu protiv Češke (3:0) te zadržala tri boda prednosti ispred Hrvatske, no u nastavku kvalifikacija mora i na gostovanje u Češku. Hrvatska će u rujnu gostovati kod Bjelorusije te u listopadu dočekati Grčku i putovati u San Marino.