Dan preokreta u Gradskom vrtu, šest golova, remi Osijeka i Hajduka

Derbi utakmica 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige igrana je u Gradskom vrtu gdje su Osijek i Hajduk remizirali 3:3. Za Osijek je to bio treći remi za redom, dok Hajduk sada zaostaje osam bodova za Dinamom.

Hajduk je poveo već u drugoj minuti pogotkom Bašića, no Osijek je preokrenuo rezultat u 2:1 pogocima Marića i Lope, kada je pogriješio splitski vratar Letica, piše HNTV.

Hajduk je imao snage za novi “udar” pa je još prije kraja poluvremena izjednačio Savvas, a u 57. minuti je Šimunec postigao autogol za novo vodstvo Hajduka (3:2).

Ni tu nije bio kraj drame, već je u 77. minuti Hajradinović realizirao jedanaesterac za konačnih 3:3.

Na utakmici je pokazano čak 11 žutih kartona, a u 88. je pocrvenio igrač Hajduka Fomitschow.

HT Prva liga, 26. kolo: Osijek – Hajduk 3:3 (Marić 22., Lopa 38., Hajradinović 77.-11m/Bašić 2., Savvas 41., Šimunec 57.-ag)