UŽIVO Rijeka je otvorila susret kao iz snova, ali je AEK stigao dva gola prednosti

Prvi susret dvaju večerašnjih suparnika na Rujevici, završio je, podsjetimo pobjedom Grka 1:2. Rijeka je otvorila susret kao iz snova, dva gola Gorgona. Ali je AEK izjednačio…

Završilo je neriješeno, Rijekine šanse za proljeće u Europi su SF. Prosuli su prednost i ispali…

AEK 2

Rijeka 2

AEK: Anestis, Galo, Vranješ, Chygrynskiy, Lopes, Galanopoulos, Simoes, Bakakis, Christodoulopoulos, Araujo, Bakasetas.

RIJEKA: Prskalo, Vešović, Župarić, Elez, Žuta, Maleš, Bradarić, Pavičić, Acosty, Gorgon, Gavranović.

Sudac Mattias Gestranius (Finska)

Tijek susreta:

90+4 Kraj

Četiri minute nadoknade

85’Lazaros izišao Rodriguez ušao

80′ Gavranović van, Puljić ulazi

62′ AEK je zabio za 3:2, ali srećom po Rijeku sudac je poništio gol zbog prekršaja u napadu. Arajuo je u skoku zajašio Zutu, dobra odluka suca.

54′ Lazaros je pospremio loptu koju je riječki golman loše boksao, 2:2

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

…………

45+2 Araujo, gol za Grke, Rijeka je popustila na kraju poluvremena

39′ – Gavranović se našao u sjajnoj situaciji pred Anestisom, ali se na kraju malo spetljao.

30′ – Jimenez je prisiljen rano mijenjati. U igru ide Livaja, izlazi Galo.

26′ – GOOOL! 0:2 – Rijeka ima rezultat kakav je priželjkivala. Gorgon je iskoristio poklon loptu grčke obrane i između dvojice sa 16 metara pogodio mrežu vratara AEK-a.

25′- Nastavlja se riječka dominacija. Sve prilike se praktiči događaju na isti način, nakon ubačaja iz kornera sada je najviši bio Acosty, no nažalost, pucao je samo malo preko gola.

22′ – Maleš je dobio žuti karton, iako prekršaja nije bilo.

20′ – Kontranapad Rijeke povukao je Gorgon, pa sada i on zatresao stativu.

16′ – Nova velika šansa. Opet je ubacio Pavičić, a Župarić šutirao glavom i pogodio – vratnicu.

8′ – GOOOL! 0:1 – Rijeka je povela golom Gorgona. Pavičić je izveo korner, Acosty prebacio glavom za Gorgona, koji glavom pogađa mrežu.

7′ – Udarac Gavranovića blokirao je Vranješ, od svega samo korner za Rijeku.

4′ – Velika prilika Rijeke. Vešović se sjurio po desnoj strani i pokušao proigrati Gavranovića, no napadač Rijeke je korak prekratak.

1′ – Počeo je susret, Rijeka kreće s centra.