UŽIVO Hrvatska oštećena za čisti jedanaesterac, Turska pobijedila

Tek nešto više od 48 sati nakon minimalne pobjede nad Kosovom, izborene pogotkom Domagoja Vide u 74. minuti, hrvatska nogometna reprezentacija krenula je u novi boj na putu prema Svjetskom prvenstvu u Rusiji iduće godine.

Turska – Hrvatska 1:0

Kvalifikacije za SP 2018., Skupina I.

5. rujna 2017., 20:45

Stadion Eskisehir Atatürk, Eskisehir.

Hrvatska je istrčala u postavi 4-2-3-1, a Turska u 4-4-2.
Najistureniji hrvatski igrač bio je Kalinić, dok je turski napadački par bio Yilmaz i Tosun.

Turski izbornik odlučio se izrazito ofenzivnu postavu.

Logično, Turska je morala pobijediti ovu utakmicu ako želi ostati u ozbiljnoj igri za plasman u Rusiju.

Turska: Volkan Babacan, Cenk Tosun, Arda Turan (C), Hakan Çalhanoğlu, Çağlar Söyüncü, Oğuzhan Özyakup, Mehmet Topal, Burak Yılmaz, Caner Erkin, Nuri Şahin, Kaan Ayhan.

Kako se i očekivalo umjesto Rakitića upao je Badelj, a umjesto otlijeđenog Mandžukića Kalinić.

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Pivarić, Badelj, Kovačić, Modrić, Brozović, Perišić, Kalinić

…………………………….
Kraj utakmice

90+3 Brozović požutio

90+1 Badelj požutio

4 minute nadoknade

89′ Brozović promašio

88′ Čop ubacuje, golman skida ispred Mandžukića

87′ Sahin van, Okay ulazi

84′ ulazi Čop, izlazi Vrsaljko, maksimalni rizik Čačića

82′ Burak izlazi, Ozan ulazi

81′ Korner za Brozovića, izbacili Turci

75′ Turska vodi 1:0, Tosun

73′ Brozović sa 18 metara snažno iznad gola

70′ izlazi Turan, ulazi Mor, izlazi Kovačić, ulazi Kramarić

65′ Perišić požutio

61′ Kalinić izlazi, Mandžukić ulazi

58′ Modrić fantastično probio sredinu, uposlio Perišića koji s desetak metara s lijeve strane cilja suprotnu stranu turskog gola i promašuje dvadesetak centimetara

55′ Burak dobro glavom zahvaća loptu, ali odlazi pokraj Subašićevog gola

54′ Korner za Turke, nema opasnosti

52′ Brozović ubacio, Perišić glavom sa sedam osam metara pokraj stative

49′ faul na Brozoviću na 25 metara, Modrić izveo, Lovren puca glavom u Turskog golmana

46′ Počelo je drugo poluvrijeme
………………………….

Poluvrijeme Turska-Hrvatska 0:0

………………………….
45′ Poluvrijeme, dobra igra Hrvatske, oštećeni smo za čisti jedanaesterac, pitanje je može li Kalinić kvalitetno odigrati drugih 45 minuta jer nije najspremniji

44′ Kalinić dobio žuti karton

42′ Hrvatska u obrani igra dobro, Turci ne usipijevaju završiti napad

38′ korner za Tursku, krenula kontra, Perišića ruši Calanoglu, žuti karton, drugi za Turke

36′ Hrvatska igra kao da je u Zagrebu

35′ Hrvatska stišće ali bez završnog pasa

32′ malo gužve u hrvatskom šesnaestercu ali bez konkretne opasnosti

27′ Subašić boksao centaršut Turaka

21′ Hrvatska igra jako dobro, usporena snimka je pokazala da je turski igrač rukom skinuo loptu praktički s Vidine glave u akciji u 9. minuti. Čisti jedanaesterac za Hrvatsku, veliki previd sudaca.

14′ Perišić ubacuje, turski golman hvata na sedam metara

11′ dobra prigoda Turske, Turan je ušao lijevo u kazneni prostor, asistirao Tosunu, srećom promašaj, za malo

9′ Izveo Modrić s desne strane, nabacio za Vidu, lopta je zaustavljena na Turskoj gol liniji

8′ težak prekršaj na Pivariću, Tosun, žuti karton

5′ odličan prolaz Brozovića po sredini, dodao desno za Kovačića koji puca sa sedam, osam metara u golmana Turske

2′ Kalinić pucao posred gola s nekih 18 metara

Izvode se himne….

………………………………….

U utorak navečer, u istom terminu, sastali su se još Island i Ukrajina te Kosovo i Finska. Posljednje dvije utakmice grupne faze kvalifikacija na rasporedu su 6. i 9. listopada.