Hrvatska je pokazala dobru igru protiv domaćina Rumunjske, Bogdanović ponovno fenomenalan

Utakmica Hrvatske i Rumunjske zbog velike razlike u kvaliteti trebala je biti malo jači trening za Hrvatsku, ali motivirani protivnik koji igra pred svojom publikom bio je dovoljan poziv na oprez.

Hrvatska se na početku mučila, ali je ipak na poluvremenu bilo 42:29, dobar rezultat kada se uzme u obzir da je Rumunjska otvorila serijom 10:0. Bogdanović je sa 16 poena na poluvremenu bio uvjerljivo najbolji pojedinac utakmice.

Na kraju je Hrvatska ostvarila drugu pobjedu svladavši domaćina Rumunjsku sa 74:58 (20:12, 22:17, 15:13, 17:16).

Bojan Bogdanović je sa 21 košem predvodio Hrvatsku, dok je Vlad Moldoveanu ubacio 14 poena za Rumunjsku.

Pobjedom protiv Rumunjske Hrvatska je praktički osigurala jedno od prva četiri mjesta u skupini koja vode u osminu finala.

Nakon dva kola po dvije pobjede u skupini C imaju Hrvatska i Španjolska, po pobjedu i poraz Crna Gora i Češka, a dva poraza Rumunjska i Mađarska. Španjolska i Crna Gora su u ranijim utakmicama uvjerljivo pobijedile Češku i Mađarsku.

U 3. kolu Hrvatska će u ponedjeljak od 16:45 sati igrati protiv Crne Gore, piše gol.hr.

HRVATSKA: Šarić, Planinić, Simon, Ukić, Bogdanović.

RUMUNJSKA: Cate, Moldoveanu, Pallciuc, Petrisor, Manadache.