Bacanje kugle na 3. Memorijalu Ivana Ivančića uvod u 67. Hanžekovićev memorijal

Ovogodišnje natjecanje u bacanju kugle uvod je u 67. Hanžekovićev memorijal koji će se u utorak održati na stadionu Mladosti.

Najbolji svjetski bacači kugle u 19.30 sati krenuli su s natjecanjem kod fontana ispred NSB-a.

Na 3. Memorijalu Ivana Ivančića, uz našeg Stipu Žunića koji je na SP-u u Londonu osvojio broncu, tu su svjetski bili prvak i doprvak, Novozelanđanin Tom Walsh i Amerikanac Joe Kovacs.

Svjetski prvak Tomas Walsh pobjednik je 3. Memorijala Ivana Ivančića koji je održan kod fontana u Zagrebu.

Novozelađanin je u trećoj seriji bacio kuglu 21.50 metara.

Naš Stipe Žunić bacio je kuglu 20.66 metara i osvojio šesto mjesto. Drugo mjesto osvojio je Australac Damien Birkinhead (21.35), a treći je bio Poljak Michal Haratyk (21.34). Nedžad Mulabegović i Filip Mihaljević završili su natjecanje nakon treće serije, piše Večernji list.