Dinamo uz sjajnu predstavu Soudanija zadržao prednost na ljestvici

Uz sjajnu predstavu El Arabija Hillal Soudanija Dinamo je lakoćom prošao gostovanje kod Lokomotive u sedmom kolu Hrvatski Telekom Prve lige.

Soudani je upisao hat-trick, a Dinamo je s 3:0 pobijedio gradskog rivala te time došao do šeste pobjede u novom prvenstvu. Lokomotiva je, pak, upisala već peti poraz.

Dinamo je bio mnogo bolja momčad tijekom cijelog ogleda, a posebno je klub iz Maksimira razvio dominantnu igru u drugom poluvremenu. Soudani je pogotke postizao u 30., 61. i 70. minuti za potvrdu Dinamovog prvog mjesta na ljestvici.

HT Prva liga, 7. kolo: Lokomotiva – Dinamo 0:3 (Soudani 30., 61., 70.)

Slaven i Rudeš

Slaven Belupo i Rudeš odigrali su 2:2 u prvom susretu sedmog kola Hrvatski Telekom Prve lige. Za Slaven Belupo je to prvi remi u sezoni, a Rudešu treći neodlučeni rezultat.

Rudeš je u prošlom kolu izgubio doma od Hajduka uz dvostruko isključenje, a i ovom prilikom su dvojica igrača Rudeša isključena (vratar Picak u 57. i Glauder u 63.). Unatoč tome, u 93. minuti Rudeš je došao do 2:2 kada je Tomislav Havojić realizirao jedanaesterac.

Ranije je Havojić zabio i gol Rudeša za 1:0, a činilo se kako je uz brojčanu prednost domaćin preko Pere Pejića i Mirka Ivanovskog (oba gola glavom) uspio okrenuti rezultat i osigurati pobjedu. No, uslijedio je šok za domaćina u sudačkoj nadoknadi.

HT Prva liga, 7. kolo: Slaven Belupo – Rudeš 2:2 (Pejić 50., Ivanovski 60./Havojić 29., 90.+3)

Rijeka kod Intera

Nogometaši Rijeke upisali su u sedmom kolu Hrvatski Telekom Prve lige petu pobjedu. U Zaprešiću je Rijeka protiv Intera slavila 3:1.

Bio je to uvjerljiv nastup Rijeke koja je dominirala od početka do kraja utakmice, a sve je za prvaka Hrvatske bilo lakše još od šeste minute kada je Heber postigao prvi pogodak na utakmici. Brazilac je u prvom dijelu povećao na 2:0, a mala se nada domaćinu otvorila u 54. minuti kada je Jakov Puljić smanjio na 1:2.

No, samo dvije minute kasnije opet je bilo dva gola plusa za Rijeku (strijelac Gavranović), što je bio i konačan rezultat.

HT Prva liga, 7. kolo: Inter-Zaprešić – Rijeka 1:3 (Puljić 54./Heber 6., 34., Gavranović 56.), javlja HNTV.