Rijeka je pobijedila Rudeš, ali bi novi prvoligaš mnogima mogao zadati glavobolje

goal.com

Rijeka je pobijedila Rudeš 4:1. Ali, novopečeni prvoligaš Rudeš definitivno bi mogao biti hit ovog prvenstva i momčad koja će mnogima otkinuti bodove.

Zaključak je to koji se nameće nakon 90 minuta večerašnjeg susreta na Kantridi, gdje su se gosti iz zagrebačkog kvarta, koji trenutno djeluje kao ispostava španjolskog Deportivo Alavesa, predstavili kao vrlo neugodan i opasan suparnik. Osjetio je to, uostalom, u prvom kolu i “Osijek”.

Rudešani su puno bolje otvorili susret i u prvim minutama nekoliko puta zaprijetili Slugi, a o nadmoći svjedoči i podatak o pet kornera za goste na samom startu susreta, piše Novi list.

“Rijeka”, međutim, uspijeva doći do vodstva u 25. minuti golom povratnika Kvržića, da bi u posljednjim trenucima prvog dijela Župarić zabio za 2:0. Gosti se i dalje nisu predavali i bolje otvorili drugi dio, kapitaliziravši dobru igru u 63. minuti golom Aralice. No za konačni preokret ipak nisu imali snage. Vodstvo je povisio autogolom Mesarić, a konačni rezultat postavlja Gavranović.

Susret je ipak obilježio događaj iz 80. minute kad se Armada, koja je cijeli susret provela u tišini iz protesta zbog prošlotjednog napada od strane policije, konačno oglasila. Nakon dvije minute glasnog navijanja – najvjerniji su navijači napustili Rujevicu.

“Rijeka” se može okrenuti europskom izazovu protiv “Red Bull Salzburga”, koji je večeras također pobijedio u austrijskom prvenstvu, piše Novi list.