Liga prvaka: Jug drugu godinu zaredom do finala preko Pro Recca

Vaterpolisti Juga CO danas su u polufinalu Lige prvaka pobijedili talijanski Pro Recco s 10:9, izborivši drugu godinu zaredom plasman u finale Lige prvaka!

U reprizi prošlosezonskog polufinala branitelj naslova Jug CO iskazao se odličnom i brzom igrom, pa ni ove godine moćna talijanska momčad nije znala kako do pobjede protiv raspucanih Dubrovčana.

Jug je nakon samo pet minuta igre poveo 2:0, prisilivši Talijane na minutu odmora. No uskoro su Dubrovčani poveli s 3:0, kao i jučer protiv Olympiakosa.

U završnici prve četvrtine je postignuto puno golova. Oko 80 sekundi prije kraja Aleksandar Ivović zabio je prvi gol za Pro Recco (3:1). S dva igrača više Paulo Obradović pola minute prije kraja prve dionice pogađa za 4:1, a samo 15-ak sekundi kasnije Sandro Sukno iz peterca smanjuje zaostatak svog Pro Recca na 4:2.

Hrvoje Benić je iznenadnim šutem i pogotkom kroz uši Tempestiju na sredini druge četvrtine vratio Dubrovčane na dva gola prednosti (5:3), no ekspresno Filipović uzvraća golom za 5:4.

Slijedi brza akcija, Jug je plivački nadmoćan, a Javi Garcia malo ljulja suparnike i kad se već učinilo da kasni sa šutom ipak pogađa za 6:4. Bio je to završni rezultat prvog poluvremena.

Treća četvrtina počela je jako loše, točno na polovini Filipović zabija za zaključak niza 3-0 i prvo vodstvo Talijana – 6:7. Uslijedila je dobra asistencija Jokovića i Dubrovčani golom Pave Markovića izjednačavaju na 7:7. Onda Luka Lončar žabicom iz ne baš lake situacije donosi preokret – 8:7 za Jug u 21. minuti. Javi Garcia potom zabija za 9:7! Nažalost, Filipović doslovno tri sekunde prije isteka vremena svojim trećim golom uoči zadnje četvrtine smanjuje zaostatak Talijana na 9:8.

Minutu i pol u zadnjoj dionici igre Felipe Perrone pogađa za 10:8!

Javi Garcia majstorski skida loptu Ivoviću u izglednoj situaciji za izjednačenje u šestoj minuti četvrte četvrtine. Dvije minute prije kraja utakmice očajnička minuta odmora za Talijane, no sviran im je prekršaj u napadu.

U zadnjem napadu Filipović pogađa okvir gola, Jug je došao do lopte i sačuvao je do kraja i loptu i rezultat za konačnih 10:9!

Luka Lončar i Javi Garcia postigli su po dva gola kod pobjednika, a kod poraženih najbolji je s četiri pogotka bio Filip Filipović, dok je bivši vaterpolist Juga i hrvatski reprezentativac Sandro Sukno dvaput zabijao, od čega jednom iz peterca.