Miro Totgergeli: 17 godina nas vodi jedan čovjek i zadnji smo u Hrvatskoj, dosta je bilo!

Naša županija treba promjene, pokrenimo ih zajedno! – ključna je poruka s kojom pred birače Bjelovarsko-bilogorske županije izlazi HDZ-ov saborski zastupnik Miro Totgergeli, kandidat za župana koalicije HDZ-HSS-HSLS. Bjelovarsko-bilogorskoj županiji ne cvjetaju ruže i to je ključni argument zbog kojeg su Totgergeli i koalicija koju je HDZ okupio uvjereni u pobjedu.

-Ovu županiju već 17 godina vode isti ljudi ili da budem sasvim precizan isti čovjek, moj protukandidat. Bjelovarsko-bilogorska županija, kako to jasno pokazuje studija Hrvatske gospodarske komore, danas je po gospodarskoj snazi na posljednjem mjestu u Hrvatskoj. Već samo taj podatak dovoljno pokazuje koliko su županiji potrebne promjene, potrebne su joj svježe ideje i svježa krv, a to je ono što ova koalicija i nudi – ističe Totgergeli. Nadalje podsjeća da je Bjelovarsko-bilogorska županija uvijek bila među poljoprivredno najrazvijenim županijama u Hrvatskoj.

-Naša poljoprivreda s kojom smo se nekada ponosili danas grca u problemima i jedva preživljava. Dovoljno je pogledati stanje u stočarstvu, posebno u mljekarskom sektoru i sve postaje jasno. Stočni fond gotovo je prepolovljen, količine predanog mlijeka iz godine u godinu sve su manje, a županija sve to samo mirno promatra i ništa ne poduzima. Druge županije provode čitav niz mjera kojima pomažu svojim poljoprivrednicima dok naša jedino subvencionira kamate kredita za proljetnu sjetvu, što ni izbliza nije dovoljno – ističe Totgergeli napominjući da će nakon što postane župan svoju energiju posebno usmjeriti na rješavanje problema poljoprivrednika. Najveći problem ove županije, kaže, predstavlja kontinuirani odlazak radno sposobnog stanovništva, posebno mladih.

-Ova županija na godišnjoj razini gubi i do pet posto radno sposobnih ljudi i taj proces moramo što prije zaustaviti. U protivnom sve što budemo radili neće imati smisla jer bez ljudi sve gubi smisao – ističe Totgergeli svjestan da ga ne čeka nimalo lagan zadatak. Osim oslanjanja na vlastite snage i potencijale, u pokretanju pozitivnih promjena u županiji ozbiljno računa i na pomoć države.

-Kao saborski zastupnik već duže sam u kontaktima s našim ministrima i u tim razgovorima smo otvorili mnoge teme važne za ovu županiju. Siguran sam da ćemo nakon izbora ostvariti potrebnu sinergiju lokalne i državne vlasti – ističe dodajući kako je vlada Andreja Plenkovića već pokazala da razumije probleme ove županije i da je spremna pomoći. Dio te konkretne pomoći već je stigao putem natječaja Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU kroz Program održivog razvoja.

-U odnosu na prošlu godinu općine i gradovi naše županije dobili su dvostruko veći iznos i to najbolje potvrđuje da možemo ozbiljno računati na pomoć države – zaključuje Totgergeli dodajući da dodatno ohrabruje i činjenica da je Velimir Žunac, dugogodišnji gradonačelnik Garešnice, na poziciji državnog tajnika u Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova EU. Kroz natječaje koje provodi to ministarstva trebala bi stići i najveća pomoć i u tom smislu Žunac kao dugogodišnji gradonačelnik Garešnice dobro poznaje i razumije probleme županije i s pravovremenim informacijama zasigurno može pomoći da općine i gradovi ostvare pomoć koja im je potrebna.

-Naši građani će sigurno prepoznati potencijal naše koalicije i uvjereni smo da će nam svojim glasovima dati priliku da županiju izvučemo s dna na kojem se danas nalazi – zaključuje Totgergeli.

Facebook Komentari