Dinamo pobijedio Inter, nova tri boda i nastavak lova na prvoplasiranu Rijeku

Dinamo je nastavio pobjedničku seriju ovog proljeća, kao što je trener Petev uoči nastavka sezone i najavio kako Modri mogu slaviti u svim preostalim utakmicama.

Ovog puta, četvrta žrtva ovog proljeća, bio je Div iz Zaprešića koji je izgubio s 2:0. Rezultat ne sugerira u potpunosti nadmoć koju je prikazao Dinamo u sunčano i toplo subotnje poslijepodne, izvještavaju iz Dinama.

Plavi su od prvog sučeva zvižduka krenuli izrazito napadački i vrlo okomito. To je naravno dovelo do pune kontrole tijeka susreta i stvaranja mnogobrojnih poluprilika. Već u 5. minuti Fiolić je ubacio s desne strane, a na drugoj vratnici Guilherme uputio udarac pod gredu koji je atraktivno obranio gostujući golman Ivan Čović.

U 15. minuti trener Petev morao je napraviti izmjenu zbog ozljede Schildenfelda, stoga je u igru ušao Dino Perić. Veliku priliku Dinamo je imao samo minutu kasnije, kad je nakon Pavičićevog okomitog prodora Sammir pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio gredu. Gosti iz Zaprešića svoj prvu (veliku) priliku nisu iskoristili u 18. minuti kada je Zulim dobro ispratio napadačku akciju i dočekao loptu usamljen na drugoj vratnici, ali bio i vrlo neprecizan.

Koliko je Dinamo bio opasan i okomit najbolje svjedoče dvije situacija sredinom prvom poluvremena. Prvo je u 24. minuti nakon brze akcije Antolić proslijedio loptu za Guilhermea koji je iz izgledne situacije pucao ravno u golmana Čovića, a zatim je u 31. minuti Stojanović nakon prodora pronašao Hodžića, ali najbolji Modri strijelac ovog proljeća u padu je krivo zahvatio loptu.

Modri su do zasluženog vodstva došli nakon 43 minute igre, kada je Fiolić fauliran na 25 metara od gola, Pivarić namjestio loptu i majstorski pogodio iz slobodnog udarca!

Drugo poluvrijeme Dinamo je nastavio u istom tempu kao i na početku susreta. Okomito, napadački i stvarali mnoge prilike. Nakon samo četiri minute nastavka Stojanović je lijepo prošao nekoliko igrača, predao loptu Sammiru koji je povukao okomito i predao loptu Fioliću čiji udarac iskosa s ruba kaznenog prostora odlazi tik pored lijeve vratnice. Samo minutu kasnije Sammir je pokušao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je ovog puta prohujala tik uz desnu vratnicu.

Ivan Fiolić bio je vrlo raspoložen za igru i jedan od najboljih kod Dinama. To je potvrdio sredinom drugog poluvremena kad je prvo u 56. minuti sjajno centaršutom uposlio Hodžića koji glavom puca neprecizno, a zatim u 68. minuti nakon akcije Stojanovića i Hodžića kada s ruba kaznenog prostora šalje loptu ravno golmana.

Do kraja su Modri imali još nekoliko izglednih prilika (Hodžić, Antolić, Olmo), ali tek u pretposljednjoj minuti potvrdili su pobjedu. Gojak je inteligentno u prostor proigrao Hodžića koji se našao vis-a-vis s gostujućem golmanom te smireno i egzekutorski poslao loptu u mrežu za končanih 2:0. Naposljetku, zaslužena pobjeda, nova tri boda i nastavak lova na prvoplasiranu Rijeku. Sljedeća utakmica na rasporedu je iduće subote protiv RNK Split, također na Maksimiru.

GNK DINAMO – NK INTER ZAPREŠIĆ 2:0 (1:0)

MAXtv Prva liga, 23. kolo, 4.3.2017., Stadion Maksimir.

Glavni sudac: Mario Zebec (Varaždin). Pomoćni suci: Sanja Rođak-Karšić i Goran Loparac.

Gledatelja: 3.410

Dinamo (4-2-3-1): Livaković – Stojanović, Lešković, Schildenfeld (od 15. Perić), Pivarić – Pavičić, Antolić – Fiolić, Sammir (od 67. Gojak), Guilherme (od 63. Olmo) – Hodžić. Trener: Ivajlo Petev.

Inter Zaprešić (4-2-3-1): Čović – Bosec, Filipović, Komorski, Mesfin – Mazalović, Postonjski (od 82. Čale) – Zulim (od 62. Polizzi), Puljić, Blažević – Mamut (od 54. Mujagić). Trener: Samir Toplak.

Žuti kartoni: Bosec (20.), Mamut (42.)

Strijelci: 1:0 – Pivarić (43.), 2:0 – Hodžić (89.)