Lud dan u Francuskoj, ispali Danci i Nijemci, Hrvatska s Egiptom teško 21:19, u utorak na Španjolsku

Hrvatska rukometna reprezentacija u Montpellieru pobijedila je u četvrtfinalu Svjetskog rukometnog prvenstva Egipat 21:19.

Hrvatska je do osmine finala pobijedila Saudijsku Arabiju, Mađarsku, Bjelorusiju i Čile te izgubila od Njemačke a završila je na drugom mjestu skupine C. Egipat je bio treći u skupini D uz tri pobjede i dva poraza. Poluvrijeme je dobila Hrvatska, 13:7.

Izbornik Željko Babić iz momčadi je izbacio Filipa Ivića i kao drugog vratara odabrao Ivana Pešića. Zabrinjava ga i zdravstveno stanje Domagoja Duvnjaka…

Ovo je lud dan na SP-u, Mađarska je izbacila olimpijske prvake Dance, a Katar Njemačku.

Tri puta je Hrvatska igrala do sada s Egiptom, i tri puta pobijedila. Danas i četvrti put.

Kraj utakmice 21:19

60. min, 21:18, pa 21:19…. pobjeda, u utorak idemo na Španjolsku

Time out

59. min, 21:17 Egipat zabija

58. min, ide nova lopta, Egipat traži

Trebalo bi biti dovoljno za pobjedu……

57. min, Cindrić 21:16

56. min, Pešić brani, na korak smo do pobjede

Šebibu ispada lopta iz ruke

54. min, sedmerac za Egipat, Pešić brani Elahmaru

53. min, Gojun ide 2 minute van

52. min, Cindrićev 4. pogodak 20:16

Igramo napade sa sedam igrača, Musa 19:15 i Egipćani odmah 19:16

50. min, Duvnjak 18:14, malo smo se odlijepili, ali Elderaa 18:15

48. min, Egipat 2 min s igračem manje, Cindrić probija 17:14

47. min, Ramadan 16:14, Hrvatska igra dosta sporo i mijenja postavu za fazu napada

45. min, Stepančić, 16:13

44. min, 7 metara Elahmar 15:13

Egipat time out

42. min, Cindrić 15:12, važan gol za izlazak iz crne rupe, Pešić zaustavlja Egipćane

Deset minuta Hrvatska nije dala gol

38. min, Elderaa 14:12, upali smo u rupu…

37. min, Egipat igra obranu 3-3, opet nismo zabili

36. min, 14:11, serija 4:0 Egipta, time out je zvao Babić

35. min, serija Egipta 3:0, sad je 14:10

33. min, 7 metara za Egipat, Elahmar 14:9

31. min, Eissa 14:8

Počelo drugo poluvrijeme, Horvat 14:7

…………………………..

Poluvrijeme 13:7, bilo je padova i oscilacija, ali Pešić dobro brani i zasad je situacija stabilna. Horvat je zabio 5, 83 posto realizacije, Stepančić i Musa po dva gola….

29. min 13:7

25. min, Ramadan 12:6

24. min, Cindrić 12:5

23. min, Musa u kontri 11:5

22. min, 2 minute Mamboud, sedmerac Horvat 10:5, Horvatov 5 pogodak

20. min, Taha u kontri 9:5

19. min, Pešić je raspoložen, 4/8

18. Horvat s crte u kontri 9:4

16. min, Stepančić 8:3, Šebib za 8:4

14. min, Stepančić 7:3

13. min, Hrvatska je kompletna

12. min, Pešić odlična intervencija

11. min, Stepančić 2 minute kazne, imamo igrača manje

10. min, 6:3 Horvat opet s desnog krila

9. min, Hrvatska 5:3, ali francuski režiser čudno prati utakmicu…

8. minuta Taha, 4:2, pa kontra Egipta i već je 4:3

Na trenutak nestalo struje u dvorani….

7. Minuta, Musa kupi otpadak i daje gol s crte, 4:1

6. minuta, težak prekršaj Egipćana, dvije minute isključenja, Horvat zbija s krila, 3:1

5. minuta Taha, egipatski vanjski desni zabija 2:1

4. minuta, Horvat 2:0 zabio nakon što mu se otkotrljala lopta odbijena od egipatskog bloka

2. minuta, Štrlek 1:0, iz kontre

1. minuta Horvat pogađa vratnicu