Hrvatska je pobijedila Saudijsku Arabiju na startu Svjetskog prvenstva u Francuskoj 28-23

hrvatska - saudarabijaPiše: Dražen Prša

Hrvatski su rukometaši večeras odigrali prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj protiv Saudijske Arabije, u 1. kolu skupine C. Momčad Željka Babića bila je veliki favorit i ovom je utakmicom željela postići minimalnu prednost do četvrtfinala.

Hrvatska je otvorila Svjetsko prvenstvo u Francuskoj pobjedom protiv Saudijske Arabije 28-23, iako je Saudijska Arabija povela protiv Hrvatske pred kraj prvog dijela. No, Kauboji“ su se ipak sabrali i na brzaka zabili dva gola za prednost na poluvremenu 12-11.

Iako utakmica nije bila onakva kakvu su je mnogi priželjkivali, mora se priznati da su Saudijci pokazali puno, ali ne dovoljno za iskusne hrvatske rukometaše.

Početkom utakmice više od četiri minute trebalo je Hrvatskoj da smanji pritisak i obranu Saudijske Arabije, nakon čega je popustila i nervoza da bi na semaforu bilo 5-1.

Odmah je Duvnjak dao tri gola, a i obrana je pokazala svoju snagu.

U pojedinim momentima Saudijci su izgledali posve izgubljeno.

Treba istaknuti da je debitant i lijevo krilo Lovro Mihić zabio je tri komada u 10 minuta te time opravdao poziv u reprezentaciju. Saudijci su se unatoč povećavanja naše razlike malo po malo vraćali u igru, no ipak na 24-19 očito je bilo da je Hrvatska dobila utakmicu. Rezultat 28-23 i prva pobjeda na Svjetskom prvenstvu.

Sutra nas čeka Mađarska u istom terminu, nadamo se i bolja igra jer ovo je ipak bilo malo previše oscilacija protiv jednog od autsajdera prvenstva.

Cindrić je bio najbolji kod Hrvatske sa šest golova, Duvnjak je zabio pet i proglašen igračem utakmice, , Štrlek je dodao četiri, kao i Mihić koji je sve zabio u drugom dijelu. Ko Saudijske Arabije najbolji je bio Al Salem s pet golova.