VIDEO Iz minute u minutu: Hrvatska – Azerbajdžan: Vatreni u općem napadu, Kramariiiiić 2:1, Hrvatska upisala prva tri boda

Hrvatska nogometna reprezentacija u 20:45 na Maksimiru protiv Azerbajdžana odigrala prvu utakmicu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine i upisala tri boda.

Azerbajdžan je poveo iz kontre preko Šejdajeva, izjednačio Barišić nakon Modrićevog kornera, na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1. Golom Andreja Kramarića Hrvatska je pobijedila 2:1.

Hrvatska: Kalinić – Brekalo, Ćaleta-Car, Vida, Barišić – Modrić, Kovačić – Kramarić, Rakitić, Perišić – Petković.

Azerbajdžan: Agajev – Garajev, Rahimov, Mammadov, Medvedev – Husejnov, Madatov, Šejdajev, Nazarov – Eddy, Richard Almeida.

Sudac: Georgi Kabakov (Bug)

————————————————————————————————————————————————-

Hrvatska-Azerbajdžan 2:1

————————————————————————————————————————————————–
90+3′ Kraj utakmice, pobjeda Hrvatske 2:1

90+3′ Korner za Azerbajdžan, drugi ukupno, Medvedev puca visoko iznad gola

90+1′ Modrić van, Badelj unutra

90′ tri minute nadoknade

88′ Garajev van, Dadašov unutra

87′ Faul na Vlašiću, Modrić ubacuje Perišić prema Kramariću i ništa, nije stigao ispružiti nogu….

83′ Korner za Azerbajdžan, Mammadov puca preko gola

79′ Kramariiiiiić 2:1

78′ Korner za Hrvatsku, bez opasnosti

75′ Brekalo puca, korner za Hrvatsku, napad se nastavlja. 20 udaraca na gol Hrvatske, 3 Azerbajdžana

73′ Korner za Hrvatsku s lijeve strane, gosti čiste

72′ Richard Almeida van, Mahmudov unutra. Vlašić unutra, Kovačić van

71′ Vatreni i dalje napadaju, ali zasad bez rezultata, 72 posto posjeda lopte i dalje za Hrvatsku

69′ Petković van, Rebić unutra

67′ Slobodni udarac, Modrić, Agajev boksa, faul na Rakitiću, žuti za Medvedeva

64′ Rakitić iz daljine puca iznad gola

63′ Korner s lijeve strane, Modrić ubacuje, Petkovića povlače za dres u šesnaestercu, u padu puca u Agajeva

61′ Modrić izvodi, odbija se do Brekala koji puca iz daljine pokraj gola

60′ Prekršaj na Brekalu kod kornera s desne strane

57′ Nazarov puca pokraj Kalinićevog gola. Nazarov izlazi, Abdulajev ulazi u igru

56′ Slobodni udarac s lijeve strane izvodi Modrić puca, Agajev jedva vadi loptu koja pogađa gredu

52′ Perišić puca, Agajev brani

51′ Rakitić izvodi korner, nema opasnosti

50′ Sudar Petkovića i golmana Agajeva

48′ Kramarić puca, Agajev brani

47′ Prekršaj na Kovačiću, Modrić ubacio, Ćaleta Car glavom puca preko grede

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

——————————————————————————————————————————————-

45′ Kraj prvog poluvremena, 1:1

43′ Sedmi korner za Hrvatsku, Modrić, Barišiiiić 1:1

42′ Kontra Hrvatske, korner s desne strane, Agajev izbija, novi napad, Kramarićev udarac u bloku

41′ Modrić glavom puca pokraj gola

40′ Azerbajdžan je izišao iz visokog pritiska Vatrenih i završio akciju zaleđem

36′ Korner za Hrvatsku s lijeve strane, Rakitić ubacuje, Kramarić glavom puca, Agajev spašava gol

34′ Mammadov ruši Petkovića u šesnaestercu, nema jedanaesterca. Barišiću se pruža pomoć, dobio je udarac kopačkom u nos

33′ Rakitić puca iznad gola Azerbajdžana

31′ Hrvatska napada, ali zasad nema opasnijih prilika, 72 posto posjeda lopte za Vatrene

27′ Modrić puca s dvadesetak metara pokraj gola

22′ već treći korner s desne strane za Vatrene, Barišić ubacuje, Agajev izbacuje

19′ Šejdajev gol, Azerbajdžan je poveo iz kontre

16′ Rakitić izvodi, snažno preko gola

15′ Vatreni su pojačali pritisak, faul na Rakitiću kod šesnaesterca

13′ Azerbajdžan u mrtvoj prilici, Kalinić skida

12′ Petković je pucao s 18 metara, malo pokraj gola

8′ Vatreni pritišću goste, zasad fali zadnji pas

2′ Kramariću blokiran šut iz šesnaesterca