VIDEO Iz minute u minutu: Potpuna drama u Portugalu, katastrofalno suđenje njemačkog suca, Dinamo je ispao

Dinamo je u Portugalu igrao povijesnu utakmicu uzvrata osmine finala Europske lige protiv Benfice. Prednost za Modre je iz prve utakmice bila je 1:0. Trener hrvatskog prvaka Nenad Bjelica nije mogao računati na četiri igrača. Zbog ozljeda su otpali kapetan Arijan Ademi i Izet Hajrović, dok su zbog žutih kartona suspendirani Ivan Šunjić i Marin Leovac.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova. Regularni dio završio je 1:0 za Benficu. U produžecima se odvijala prava drama, Dinamo je promašio dvije stopostotne prilike, a njemački sudac isključio je Stojanovića – zbog prigovora. Benfica je na kraju pobijedila 3:0, ali uz obilatu pomoć suca Deniza Aytekina. Osim izbacivanja Stojanovića iz igre i dva žuta zaredom zbog prigovora, u 22′ napadač Dinama Bruno Petković gradio je loptu u šesnaestercu domaćina, a s leđa ga je udario branič Gabriel, Ayetkin nije sudio jedanaestarac.

Sastavi:

BENFICA: Vlachodimos – Almeida, Dias, Ferro, Ribeiro – Pizzi, Gabriel, Fejsa, Živković – Jota, Rafa Silva

DINAMO: Livaković – Stojanović, Dilaver, Theophile, Rrahmani – Gojak, Moro, Olmo – Kadzior, Oršić, Petković

———————————————————————————————————————————-

Benfica- Dinamo 3:0 (3:1)

———————————————————————————————————————————
120 +1′ Dinamo je uz pomoć njemačkog suca izgubio 3:0

120′ Igra se minuta nadoknade

118′ Livaković skida Pizziju 100 postotnu šansu. Pizzi van, Gedson unutra

117′ Dinamo pokušava i dalje, ali rezultat ostaje isti

115′ Olmo puca iznad portugalskog gola

114′ Faul na Olmu, žuti Gabrielu

111′ Atiemwen promašio 100 postotnu priliku…..

110′ Theophile žuti karton, Pizzi puca iznad gola

109′ Oršić van, Perić ulazi

106′ Počeo je drugi produžetak

————————————————————————————————————————————-
105+1′ Kraj prvog produžetka, 3:0 za Benficu, Dinamo ima igrača manje

105′ Nevjerojatan gol, Grimaldo 3:0

103′ Suđen prekršaj Theophileu, Stojanović zbog prigovora dva žuta, crveni…. Katastrofalno suđenje njemačkog suca Deniza Aytekina…

102′ Gavranović u zaleđu

97′ Atiemwen ulazi, Gojak van

96′ Gojak promašuje mrtvi zicer

94′ Jonas, brani livaković, korner, lopta dolati do Ferra koji zabija za 2:0

92′ Udarac Pizzija Livaković odbija

91′ Produžeci su počeli, kakva akcija Dinama, Gavranoviću brani Vlachodimos, korner, bez realizacije

————————————————————————————————————————————

90+4′ Korner za Dinamo, Olmo izvodi, Vlachodimos u drugi korner, produžeci….

90+2′ Slobodni udarac za Dinamo, Olmo srušen, izvodi, kontrafaul u šesnaestercu Benfice

90′ Igra se 4 minute nadoknade

90′ Grimaldo žuti, start na Olmu

86′ Gavranović umjesto Petkovića

85′ Joao Felix prekršaj na Dilaveru

84′ Dinamo se brani…..

82′ Oršićeva ruka, Pizzi slobodan udarac, Joao Felix puca daleko od gola Livakovića

79′ Livaković opet brani, ranije nije suđen prekršaj na Olmu

78′ Livaković skida bombu, Rrahmani u korner

77′ Pizzi drugi korner, Rrahmani izbija

76′ Rrahmani spašava kontru Benfice, korner Pizzi, novi korner

74′ Joao Felix žuti karton gurnuo Rrahmanija, Kadzior van, Šitum unutra

71′ Gol za Benficu, 1:0, Jonas

70′ Dinamo se brani, Benfica kombinira, Theophile izbija

66′ Faul na Rrahmaniju, Jonasu žuti

65′ Dinamo u napadu, Almeida izbija ispred Oršića

63′ Korner za Benficu, prekršaj na Dilaveru koji je izbio loptu

62′ Joao Felix umjesto Jote

61′ Gojak minutu leži na travi, Benfica se ponaša nesportski…..Gojak će nastaviti

59′ Oršić u polukontri, Gojak mlitavo puca

57′ Dinamova kontra, Kadzior se spetljao

55′ Korner za Benficu, Pizzi, Livaković boksa

54′ Kontra Benfice, Dinamo se vratio i izbio

53′ Tempo je u drugom poluvremenu pojačan…. Livaković brani ne pretežak udarac

52′ Theophile opet čisti ubačaj Benfice

51′ Bomba Olma, Petković ne stiže na otpadak

49′ Theophile izbacuje u korner, Gojak čisti

48′ Petković krade loptu, sudac je oduzima….(navodna ruka)

47′ Benfica pokušava, Dinamo otklanja opasnost

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Ribeiro van, Grimaldo unutra, Živković van, Jonas unutra

45+3 Kraj prvog poluvremena, 0:0Benfica je imala 60 posto posjeda lopte, pet udaraca prema golu Dinama, dva u okvir. Dinamo bez udaraca na gol, dva žuta kartona (Moro, Petković)

45+2 Slobodni udarac za Benficu, ubačaj u prazno

45′ Igra se 3 minute nadoknade

45′ Petkoviću žuti, nikome nije jasno zašto, bio je u prodoru, sapleo ga je obrambeni igrač…..

42′ Livaković fantastično brani udarac Silve

41′ Ubačaj Rrahmanija pred vrata Benfice, Kadzior kasni

38′ Pizzi ulazi u Dinamov šesnaesterac, puca, Livaković siguran

36′ Slobodni udarac za Benficu, dvadesetak metara s lijeva od Dinamovog gola, Livaković sigurno boksa loptu

33′ Još jedan udarac za Petkovića, lakat u leđa, ukazivanje pomoći, nastavit će igru

32′ Korner za Dinamo, nema opasnosti za Benficu

30′ Benfica ima 57 posto posjeda, ukupno dva šuta prema golu, Dinamo zasad nijedan

27′ Theophile već treći puta sjajno čisti situaciju

25′ Petković je već pretrpio podosta batina

23′ Prvi ozbiljniji udarac Benfice, Živković preko Livakovićevog gola

22′ Sporna situacija za jedanaesterac na Petkoviću Napadač Dinama Bruno Petković gradio je loptu u šesnaestercu domaćina, a s leđa ga je udario branič Gabriel

19′ Dinamo i dalje dobro neutralizira Benficu

14′ Moro je dobio žuti karton, nagazio je igrača Benfice

13′ I dalje se igra uglavnom na sredini terena uz pokušaje organiziranja napad obje momčadi

8′ Slobodnjak za Dinamo, skraćeni korner s desna, Kadzior ubacuje, Vlachodimos odbija

7′ Benfica i dalje pokušava organizirati napad, ali Dinamova je obrana vrlo dobro postavljena i koncentrirana

4′ Benfica je pokušala nešto organizirati, ali bezuspješno

3′ Dinamo igra vrlo čvrsto i borbeno, ima i glasnu potporu s tribina

1′ Počela je utakmica, Dinamo kreće

Igrači izlaze na stadion…

——————————————————————————————————————————————–

Evo i najzanimljivijih dijelova utakmice na Maksimiru

VIDEO Europska liga: Dinamo igrao još jednu povijesnu utakmicu, Petkoviiiiiiiiiiiiiiiiiić 1:0, Benfica neutralizirana