VIDEO Europska liga: Dinamo igrao još jednu povijesnu utakmicu, Petkoviiiiiiiiiiiiiiiiiić 1:0, Benfica neutralizirana

Dinamo je odigrao s portugalskom Benficom još jednu povijesnu utakmicu. Trener Nenad Bjelica je bio na tribinama, Ademi i Hajrović su ozlijeđeni.

Na kraju prvog poluvremena 1:0 za Dinamo, a tako je ostalo i do kraja. Dinamo je ovime poslao pola hrvatske lige u Europu, Hrvatska je osigurala 15. mjesto na Uefinoj ljestvici – na kojoj se zbrajaju rezultati iz posljednjih pet sezona – i imat će dva kluba u kvalifikacijama za Ligu prvaka i ukupno pet u Europi na ljeto 2020. godine!

Danci i Švicarci zapeli su na prethodnoj prepreci, pa je situacija uoči Benfice bila jasna: pobjeda ili poraz u jednoj od dvije utakmice i tako pola HNL-a ide u Europu.

To će značiti da će sljedeća sezona HNL-a, 2019./2020., biti spektakularna i najzanimljivija ikad.

Pogodak odluke zabio je Bruno Petković u 38. minuti iz jedanaesterca kojeg je izborio Dani Olmo.

Uzvratni susret je 14. ožujka na stadionu Luz, a nažalost Dinamo u Lisabonu neće imati na raspolaganju Leovca i Šunjića zbog žutih kartona, a do idućeg tjedna neće se oporaviti ni Ademi.

Dinamo je ovom pobjedom prekinuo Benficin niz od od devet susreta bez poraza u svim natjecanjima. Momčad s Luza zadnji poraz je doživjela u siječnju ove godine u polufinalu Liga kupa od Porta (1:3).

Dinamo je igrao u formaciji 4-2-3-1. Poljak Kadzior na desnom krilu umjesto Hajrovića, a Šunjić na zadnjem veznom umjesto Ademija.

Bruno Lage igrao je s našim Krovinovićem i Grimaldom na lijevom beku. U Zagreb nisu ni došli veznjak Pizzi i lijevi bek Almeida.

UEFA Europa Liga, 1/8 finala

Zagreb, stadion Maksimir, četvrtak, 7.3.2019., 18:55h

GNK Dinamo Zagreb – SL Benfica 1:0 (1:0)

Suci: Oliver Michael, Stuart Burt, Simon Bennett, Ian Hussin

Gledatelji: 29 704

Dinamo: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac – Šunjić – Kadzior (od 84. Šitum), Gojak (od 78. Moro), Olmo, Oršić – Petković (od 89. Gavranović)

Benfica: Vlachodimos – Corchia, Dias, Ferreira, Grimaldo – Fernandes (od 70. Živković), Florentino (od 58. Silva), Gabriel, Krovinović – Seferović (od 35. Cervi), Felix

Žuti kartoni: Leovac, Stojanović, Šunjić

Strijelci: 1:0 Petković (38.) 11m
————————————————————————————————————————————————–

DINAMO-BENFICA 1:0

————————————————————————————————————————————————-
90+ 3′ Kraj, Dinamo je pobijedio 1:0

90+ 3′ Korner za Dinamo nakon sjajne lopte Olma. Olmo izvodi korner, Šitum za malo pored vrata

90′ igra se 3 minute nadoknade

89′ Oršić puca preko gola

88′ Gavranović ulazi, Petković van

83′ Šunjiću žuti, neće igrati u uzvratu. Izlazi Kadzior, ulazi Šitum

81′ Korner za Benficu, Dinamo otklanja opasnost

79′ Kontra Dinama, ali Olmo ne uspijeva zavrnuti u šesnaesterac

78′ Gojak van, Moro unutra

74′ Stojanoviću žuti

73′ Korner za Dinamo, izbijeno

69′ Fernandes Gedson van, živković unutra

67′ Leovcu žuti

60′ Desetak mirnijih minuta utakmice

59′ Florentino Luis van, Silva ulazi

58′ Još jedna lopta Benfice u bunar

56′ Zasad se igra na sredini, Benfica pokušava organizirati napade, jalovo

53′ Benfica korner, nema opasnosti

50′ Ubačaj Benfice Théophile-Catherine čisti

48′ Dobra akcija Dinama, Oršić puca preko gola

46′ Dinamo kreće u drugo poluvrijeme

————————————————————————————————————————————————

45+1′ Kraj prvog poluvremena, 1:0 za Dinamo

45′ Igra se 1 min nadoknade, Gojak nije realizirao zicer, korner. Pa opet korner za Dinamo, Gojak preko gola

44′ Prekršaj na Kadzioru, ubačaj u šesnaesterac Benfice čiste gosti

38′ Petković 1:0

36′ Jedanaesterac za Dinamo!Srušen Olmo

31′ Seferović ostaje na travi, ukazuje se pomoć. Izišao van, ulazi Cervi

30′ Opet korner za Dinamo, Olmo s dvadesetak metara visoko preko gola

29′ Kadzior puca Vlachodimos u korner

28′ Slobodni udarac za Dinamo na vrhu šesnaesterca

27′ Kadzior puca pokraj gola

25′ Mlak udarac prema golu Gojaka, ili možda pokušaj ubacivanja u šesnaesterac

21′ Korner za Benficu, Livaković brani

18′ Bomba Olma, Vlachodimos u korner

13′ Olmo s desne strane ubacuje u šesnaesterac, Benfica čisti

11′ Oršićeva akcija, udarac malo pokraj gola

7′ Livaković spašava Dinamo, Grimaldo je izbio sam pred Dinamovog golmana koji spašava 100 postotnu šansu

6′ Uglavnom se igra na sredini, Olmo je imao par lijepih driblinga

4′ Dinamo je pokušao s visokim presingom, zasad bez rezultata

3′ Slobodnjak za Dinamo, Benfica čisti

2′ Benfica polako organizira igru

Atmosfera je fantastična, Maksimir je pun

Igrači su izišli na teren……

Utakmica počinje u 18:55 uz tekstualni prijenos…..
………………………………………………………………………………………………………………………………..

Bivši igrač Dinama i Benfice ima recept: Dinamo bi trebao napasti na početku utakmice i uz huk tribina pokazati gostima gdje su došli