VIDEO Dinamo s tri lijepa gola savladao Slaven Belupo

Dinamo je danas s tri lijepa gola savladao Slaven Belupo.

Suci: Andrej Burilo, Tomislav Petrović, Tomislav Keglević, Josip Lučić

Dinamo: Zagorac – Moharrami, Lešković, Perić, Rrahmani (od 68. Šitum) – Šunjić – Hajrović (od 81. Musa), Majer, Moro, Atiemwen (od 68. Oršić) – Andrić

Slaven Belupo: Filipović – Iharoš, Šarlija, Međimorec, Goda – Plantak, Čanađija, Vidović (od 48. Bačelić-Grgić) – Menalo, Bogojević, Jelić (od 56. Krstanović)

Žuti kartoni: Šarlija

Strijelci: 1:0 Hajrović (67.), 2:0 Oršić (77.), 3:0 Musa (88.)

Igrači Dinama upisali su u 21. kolu HT Prve lige 3:0 pobjedu protiv Slaven Belupa i tako nastavili pobjednički niz u prvenstvu u proljetnom dijelu sezone. Prekrasan eurogol s 25 metara zabio je Izet Hajrović u 67. minuti, u 77. se u strijelce upisao Oršić, dok je u 88. na 3:0 postavio Mario Musa.

Trener Bjelica između dvije utakmice šesnaestfinala Europa lige imao je zadatak dobro postaviti ekipu u ništa manje važnoj prvenstvenoj utakmici, a za početnih 11 protiv Slaven Belupa odabrao je sljedećih 11: Na golu Zagorac, stoperi Perić i Lešković, a na bokovima Moharrami i Rrahmani. Zadnji vezni Šunjić, a linija prema naprijed Hajrović, Moro, Majer i Atiemwen. Špica je od prve minute bio Andrić.

Prva dobra prilika za Dinamo bila je u 19. minuti nakon prekršaja na Hajroviću. Majer je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane s više od 20 metara, ali njegov sloviti pokušaj otišao je malo iznad grede. Dvije minute kasnije nova akcija Plavih. Majer je gurnuo u prostor do Atiemwena koji je ubacio, ali Šarlija je na vrijeme očistio opasnost. U 44. minuti Majer je izveo korner, Lešković glavom loptu proslijedio na drugu vratnicu, a Rrahmani malo zakasnio. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata.

Izglednu situaciju imali su Plavi u 65. minuti. Moro je gurnuo u kazneni prostor za Andrića koji se sjurio prema golu Slaven Belupa, riješio se čuvara i s nekih 7 metara pucao, a Filipović uspješno obranio. Šteta, bio bi ovo sjajan pogodak za vodstvo Dinama.

Samo par minuta kasnije napokon smo vidjeli gol u gostujućoj mreži! Hajrović je silovito s desne strane s nekih 25 metara zatresao bliži kut za vodstvo 1:0. Prekrasan eurogol Hajrovića za veliko slavlje Dinamove klupe i navijača.

U 71. minuti kombinirali su Majer i Hajrović, vratar Filipović spašava pokušaj. Minutu kasnije pucao je Moro iz velike udaljenosti, gostujući golman još jednom dobro reagira.

Točno deset minuta nakon prvog slavlja, još je jednom lopta završila u mreži Slaven Belupa. Ovog puta silovito je loptu s nekih 20 metara u gol poslao Mislav Oršić. Nastavili su igrači Dinama i u samoj završnici s pokušajima, a Majer je ubrzo pogodio stativu. U 88. minuti Mario Musa lijepo je prošao po lijevoj strani, prošao dvojicu čuvara i mirno poslao loptu u suprotni kut pokraj Filipovića za 3:0. Dinamo je na kraju upisao zasluženu 3:0 pobjedu i nova tri boda.

Nakon zasluženog slavlja na Maksimiru igrači se okreću uzvratu 1/16 finala Europa lige. Susret se igra na Maksimiru, u četvrtak, 21. veljače, s početkom u 18:55h. Stadion je gotovo pa rasprodan za povijesno proljeće u Europi nakon 49 godina, a Plave će na putu do još jednog povijesnog uspjeha nositi par desetaka tisuća navijača.

Podsjetimo, u prvoj utakmici Viktorija je na svom terenu u Plzenu slavila 2:1, ali ništa još nije gotovo i Plavi imaju velike šanse okrenuti rezultat u svoju korist tijekom 90 minuta na Maksimiru, kažu u Dinamu.

VIDEO Dinamov protivnik Viktoria Plzen u derbiju kola pobijedio je vodeću Spartu, Pernica nije zabio, drugi jesu