SP: Veliki zaostaci hrvatskih skijaša nakon spusta

I četvrta skijaška utrka na Svjetskom prvenstvu u Äreu bila je skraćena. Naime, kombinacijski spust za skijaše startao je s rezervnog starta na dijelu Lillbranten.

Usto, zbog jakog vjetra startovi su pomaknuti za sat vremena. Tako je spust umjesto u 11 sati bio u podne, a start kombinacijskog slaloma pomaknut je s 14.30 na 16.

Danas su na startu spusta bila dva hrvatska skijaša, Filip Zubčić i Natko Zrnčić Dim.

Prvi se niz stazu spustio Zubčić, koji je imao startni broj 18. U cilj je ušao s velikim zaostatkom od četiri sekunde i 43 stotinke za vodećim Talijanom Dominikom Parisom. Zauzeo je tek 49. mjesto od 53 skijaša koliko ih je završilo spust. nakon slaloma završio je 40.

Zrnčić Dim, koji je imao startni broj 38, za vodećim Parisom zaostajao je dvije sekunde i 71 stotinku te je bio 43.