Iz minute u minutu, SP rukomet: Kakav rat Hrvatske i Njemačke, ipak nije išlo protiv domaćina i natezanja sudaca

Hrvatska rukometna reprezentacija bila je na najtežem testu na ovom Svjetskom prvenstvu. Naši rukometaši nakon šokantnog poraza od Brazila doveli su se u poziciju da ne smiju izgubiti od Njemačke ako se misle plasirati u polufinale. No, izgubili su.

Poluvrijeme je završilo 11:11, rat na terenu. U Drugom poluvremenu također rovovski rat, malo su suci sudili domaćinski i nije išlo, 21:22.

HRVATSKA: Šego; Mandić, Duvnjak, Karačić, Stepančić, Musa, Horvat, Stevanović, Štrlek, Vida, Šipić, Bećiri, Bičanić, Blažević, Slišković, Karačić, Vranković. Izbornik: Lino Červar

NJEMAČKA: Wolff; Gensheimer, Fäth, Strobel, Wiede, Groetzki, Pekeler, Heinvetter, Musche, Wiencek, Kohlbacher, Lemke, Böhm, Weinhold, Häfner, Drux. Izbornik: Christian Prokop

Hrvatska-Njemačka 21:22

————————————————————————————————————————————————-
60′ Gotovo je, Hrvatska je izgubila šanse za polufinale

60′ Njemačka zabija za +2, Time out Červar, Horvat za -1

59′ Duvnjak ne pogađa, kontra, Nijemci vode 20:21. Suđeno probijanje Hrvatskoj, suci su odigrali svoje….

57′ Nijemci igraju 7-6, Fäth za izjednačenje

56′ Šipić iz nemoguće situacije za +1, 20:19

55′ Wiede 19:19

54′ Šego brani!!!, napad za vodstvo Hrvatske, Vranković bomba za 19:18, Time out Njemačka

53′ Uzeli smo loptu, ali Danci, suci stvarno malo pretjeruju u natezanju za Njemačku

52′ Šego skida zicer, Šipić 18:18

51′ Time out Njemačka, Musa u kontri, zicer, skida mu Wolff

50′ Šipić za -1 17:18

49′ Šego skida zicer

48′ Štrlek u kontri za -2, 16:18

47′ Šego brani, u kontri gubimo loptu

46′ Time out Červar, Karačić koraci

45′ Horvat pogađa gredu, Njemačka napada za +3, Wiede 15:18

44′ Štrlek 15:16, Kohlbacher s crte za +2 Njemačke

43′ Häfner 14:16

42′ Stepančić 14:15

40′ Hrvatska ide 7-6, Njemačka uzima loptu, brzi napad za +2

39′ Štrlek 13:13, sedmerac za Njemačku, 13:14

38′ Böhm puca pored hrvatskog gola, igramo 7-6

37′ Prijestup Groetzkog, Duvnjak puca, Wolff brani

36′ Prazan gol Hrvatske, pasivan napad, Stepančić puca u blok

35′ Karačić 2 minute van, Šego ostavlja Hrvatsku u igri, peta obrana

34′ Šego brani, lopta za Njemačku

33′ Gubimo loptu

32′ Štrlek 12:12, Nijemci 12:13, opet Böhm

31′ Njemačka kreće…Musa 2 minute van, Böhm 11:12

—————————————————————————————————————————————————-
30′ Wiede 11:11, kraj prvog poluvremena

29′ Gensheimer promašuje s krila, Karačić 11:10

28′ Šego brani Druxu, Horvat 10:10

27′ Groetzki drugo isključenje, Mandić puca s krila, Wolff u aut, Duvnjak za 9:10, snažan udarac pretrpio je Duvnjak, još jedan Nijemac van, ali i Duvnjak ne može zasad….

26′ Presječen napad Hrvatske, prazan gol, Nijemci su na +2, 8:10

24′ Sedmerac i Vranković 2 minute van, Gensheimer 8:9

23′ Duvnjakova bomba, 8:8, Hrvatska zabija nakon 7 minuta

22′ Šego skida zicer

21′ Kauboji prodali loptu, Slišković daje Nijemcima u ruke, kontra Pekeler, 7:8, Time out Červar

20′ Wolff brani Stepančiću, Nijemci u kontri gube loptu

19′ Šego skida Gensheimeru, aut Nijemci griješe u dodavanju

18′ Karačić koraci

17′ Kohlbacher 7:7

16′ Musa 7:6

15′ Stepančić u blok, Wiede za 6:6

14′ Njemačka stiže na -1

13′ Šego dvaput brani, sedmerac za Njemačku, 2 minute isključenje, Gensheimer gađa stativu

12′ Musa zaradio sedmerac, Groetzki 2 minute van, dva igrača više za Hrvatsku, Karačić realizira sedmerac, 5:4, Karačić ponovo zabija za +2

11′ Musa 4:4, Peckeler 2 minute van

10′ Stepančić gubi loptu, Njemačka kontra za 3:4

9′ Strobel je ozlijedio koljeno, ide izvan igre, Pekeler, Njemačka 3:3

8′ Duvnjak pored gola, Šego brani zicer, Stepančić u kontri, Nijemci 2 minute van, sedmerac za Hrvatsku, Horvat ne realizira, Wolff brani

7′ Mandić u kontri 3:1, Wiede 3:2

5′ Karačić ne realizira, Wolff brani

4′ Gensheimer 2:1

3′ Stepančić 2:0

2′ Njemačka gubi loptu, doveli smo ih do pasivnog napada i onda su pogriješili

1′ Hrvatska kreće, Karačić 1:0

Izvode se himne…

Već dva sata prije utakmice, Lanxess Arena u Kölnu je bila puna navijača iako su igrali Španjolska i Brazil. Navijači glavne utakmice koja počinje u 20.30, zagrijavali su se navijanjem za Španjolsku (Hrvati) i za Brazil (Nijemci).

—————————————————————————————————————————————————

SP rukomet: Hrvatski navijači stigli u Lanxess Arenu u Köln dva sata prije utakmice