SP rukomet, iz minute u minutu: Hrvatska protiv Brazila odigrala najlošije poluvrijeme, stizala u drugom, ali nije stigla

Hrvatska je drugi krug Svjetskog prvenstva otvorila utakmicom protiv Brazila u Kölnu, Nijemci i Francuzi sinoć su pobijedili, stoga, ova je utakmica bila vrlo važna. Za Kauboje je optimalna varijanta bila osvajanje, uz dva boda protiv Brazila, još najmanje dva boda protiv Njemačke i Francuske. Umjesto pivota Krešimira Kozine u momčad za Brazil ušao je lijevi vanjski Ivan Slišković.

Na poluvremenu Kauboji su bili na -4, loše otvaranje utakmice, puno grešaka, primljeno je puno golova. U drugom poluvremenu Hrvatska je stigla i na -1, ali na kraju je završilo +3 za Brazil.

Nakon ovog, Hrvatska nema više pravo na kiks ako želi u polufinale, ostaju domaćini i Francuzi.

HRVATSKA: Šego; Štrlek, Vida, Duvnjak, Musa, Stepančić, Karačić

BRAZIL: Almeida; Borges, Chiuffa, Toledo, Pozzer, Langaro, Teixeira

————————————————————————————————————————————————-

HRVATSKA – BRAZIL 26:29

———————————————————————————————————————————————
60′ Brazil 26:29

59′ Prekršaj na Duvnjaku, Kauboji igraju 7-6, prekršaj na Stepančiću, Duvnjak puca, golman brani

58′ Duvnjak za -2 26:28, Langaro preko gola

57′ Brazil zabija na prazan gol 25:28

56′ Karačić gibi loptu ali i Brazilci

55′ Time out Červar

54′ Toledo 25:27

53′ Horvat zabija za -2, Brazil ima igrača manje 2 minute, Vranković u kontri za 25:26

52′ Stevanović opet brani, treća u nizu, Karačić sad zabija 23:26

51′ Stevanović opet brani, Karačić u vratnicu

50′ Stevanović brani, Duvnjak u kontri za -4

49′ Time out Brazil, Langaro za 21:26, Bičanić u aut

47′ Stevanović brani, Mandić u kontri probijanje

46′ Sedmerac Horvat, 21:25

45′ Šipić ne realizira, greška Brazila

43′ Šipić 20:24, Brazil opet na +5

42′ Sedmerac za Brazil, 19:24

41′ Brazil se vraća na 5 razlike, Horvat na -4

40′ Stepančić za -5, Horvat za -4, 18:22

39′ Kontra, Brazil 16:22

38′ Stepančić za 16:21, Brazil ne realizira napad

37′ Brazil se vraća na +6

36′ Štrlek, sedmerac iz drugog puta 15:20, Mandić u kontri ne realizira zicer

35′ Karačić ne prolazi, još jedan pogodak na prazna vrata, +6 za Brazil

34′ Brazil na prazan gol za 5 razlike, 14:19

33′ Vranković 2 minute van, Brazil s krila 14:18

32′ Vranković otima loptu, Horvat 14:17

31′ Hrvatska kreće u drugo poluvrijeme, prekršaj u napadu

———————————————————————————————————————————————–
30′ Devet metara za Kauboje s istekom poluvremena, Stepančić preko gola, poluvrijeme 13:17

29′ Brazil 13:17

28′ Brazil 12:16, Štrlek 13:16

27′ Karačić ne realizira

26′ Duvnjak 12:15

25′ Stepančić za 11:14, Time out Brazil, Langaro 11:15

24′ Šego skida Langaru, Horvat ne realizira kontru, 2 minute Brazil igrača manje

23′ Toledo 9:14, Štrlek 10:14

22′ Langaro 8:13 Cindrić 9:13

21′ Brazil prekršaj u napadu, Stepančić 8:12

20′ Petrus 2 minute drugi put, Musa 7:12

19′ Brazil 6:12

18′ Stepančić 6:11

17′ Stepančić ne realizira, novi gol Brazila – prazna vrata 5:11

16′ Dvije minute van Slišković, Chiuffa 5:9, greška u napadu, Brazilci zabijaju na prazan gol za 5:10

14′ Brazil promašuje, Duvnjak u kontri zabija za -3

13′ Duvnjak kontra 4:8

12′ 2 minute kazne za Brazil, sedmerac Horvat ne realizira

11′ Toledo, 3:7, izgubljena lopta, prazan gol i 3:8 za Brazil

10′ Cindrić gubi loptu, Brazil zabija na prazan gol 3:6, Time out Červar: Obranu igramo 5-1. Cindrić gađa okvir gola

9′ Šego brani, Pozzer hvata na šest, 3:5 za Brazil

8′ Brazil 2:4, Štrlek brzi centar 3:4

7′ Duvnjak uzima loptu Brazilcima, Kauboji opet igraju 7-6, Duvnjak puca pokraj gola

6′ Štrlek s krila 2:3

5′ Kauboji izgubili treću loptu u nizu, Brazil pogađa na prazan gol 1:3

5′ Duvnjak opet griješi, Šego brani Brazilu čisti zicer u kontri

4′ Duvnjak griješi u napadu, u kontri Brazil 1:2

3′ Šego dvaput brani

2′ Duvnjak 1:1

1′ Brazilci kreću, 0:1