SP rukomet: Kauboji u teškoj borbi protiv Islanda, dvaput padali i dizali se, proradili pred kraj utakmice

Dan nakon službenog otvaranja i prvih utakmica Svjetskog rukometnog prvenstva 2019. u turnir je krenula i Hrvatska, koja je s Islandom od 18 sati otvorila bitke za što bolji plasman u skupini B, u kojoj se još nalaze Japan, Makedonija, Bahrein te Španjoska.

Hrvatska je dvaput padala i dvaput se vraćala, teška utakmica, na kraju zaslužena pobjeda. Najbolji igrač: Luka Stepančić s osam postignutih golova.

Predvođeni Aronom Palmarssonom od početka su Islanđani bili u minimalnom vodstvu, a Hrvatska je prvi put povela u 11. minuti pogotkom sjajnog Luke Stepančića.

Neizvjesnost i rezultatska prednost gostiju prekinuta je u 24. minuti. Nakon zaostatka 14-11, naši su igrači odličnom obranom i organiziranim akcijama napravili seriju od pet uzastopnih pogodaka što je naznačilo mirniji nastavak.

U drugom poluvremenu utakmice, Hrvatska je kontrolirala rezultat i minimalno vodstvo, po tri puta do 39. minute golove su postizali Cindrić i Stepančić, a nakon čega je uslijedio pad u igri naše momčadi.

Islanđani su nas sustigli s četiri gola u nizu ali prestigli, bilo je 24-22.

Kapetan Domagoj Duvnjak povezao je nekoliko sjajnih akcija, Cindrić svojim individualnim prodorima doveo do egala nakon čega smo ponovno uspostavili ritam kojim smo uspjeli slomiti otpor Islanda.

Od 51.minute do kraja utakmice postigli smo šest, a primili samo jedan pogodak za veliko slavlje pred 12000 navijača u Münchenu.

Hrvatska je najbolje igrače imala u Stepančiću koji je postigao osam i Cindriću sa šest golova, dok je Aron Palmarsson s osam bio najefkasniji kod Islanda.

HRVATSKA – ISLAND 31:27

————————————————————————————————

60′ Time out, Červar, Šipić 31:26, Palmarsson sa zvukom sirene za 31:27

59′ Mandić s lijevog krila gooool, 30:26, Šego brani Islanđanima 12/33

58′ Blok hrvatske obrane, smiješi se pobjeda, Gustafsson dvije minute van, ruši Karačića u napadu

56′ Kontra Hrvatske, David Mandić za +3, Island brzi centar, Šegina 11. obrana

55′ Horvat za dva razlike

54′ Bomba Stepančića (8/10) za vodstvo 27:26, time out Island

51′ Palmarsson za vodstvo Islanda, Hrvatska izjednačava, Cindrić

50′ Elisson na crtu i zabija, odgovara Duvnjak 25:25

49′ Dugi islandski napad, obranio je Šego, a Horvat u kontri zabio za izjednačenje

47′ Červar time out…. Arnarsson dvije minute, Hrvatska smanjuje na jedan razlike, Šipić

46′ Dvojbeni start na Duvnjaku, serija prigovora sucima, Červar dobiva žuti, Islanđani dižu na dva razlike

45′ Karačić dvije minute van, Island vodi

43′ Island je izjednačio

40′ Prazan gol, Islanđani smanjuju na jedan razlike

39′ Palmarsson smanjuje na jedan razlike, Cindrić vraća na dva, 22:20

37′ Ellison smanjuje na dva razlike

36′ Kakav gol Stepančića, sedmi od osam udaraca, Islanđani brzo realiziraju. Cindrić zabija za +4, ali Islanđanio za par sekundi pogađaju 21:18

35′ Cindrić gađa gredu, u kontri Island smanjuje na 19:16

34′ Šego brani zicer

32′ Stepančić, pa Cindrić diže na +4

31′ Islanđani smanjuju 17:15

31′ Imali smo prvi napad u drugom poluvremenu, Stepančić ga je realizirao i evo nas na +3.

…………………………………………………………………………………………..

30′ Karačić iz kontre 16:14, kraj poluvremena

29′ Červar time out, sedmerac za Hrvatsku. Štrlek izvodi, vodstvo, 4:0 serija Kauboja

27′ Duvnjak izjednačuje, Islanđani uzimaju time out

26′ Karačić smanjuje 12:14, Islanđanima drugo isključenje na utakmici, Duvnjak realizira na prazni gol nakon obrane Šege, 13:14

24′ Tri razlike za Island

22′ Island podiže na dva razlike, sedmerac za Hrvatsku, Horvat pokušava lobom ali Gustafsson brani

21′ Dvije minute za Islanđane, prekršaj na Cindriću, Stepančić zabija, 4/4 za 11:12

20′ Palmarsson vraća na dva razlike

19′ Stepančićeva bomba za 10:11, Musa dobiva 2 minute kazne

18′ Sedmerac za Island, podiže na dva razlike 9:11

17′ Island je opet poveo

16′ Fantastična obrana Šege na zicer u islandskoj kontri, ukupno četvrta

14′ Duvnjakov prvi pogodak za 8:8, Horvat u kontri 9:8, potom novo izjednačenje

12′ Hrvatska je s igračem više nakon izjednačenja Islanđana, ali Island zabija

11’Horvat s krila dovodi Hrvatsku u vodstvo.

10’Šego je opet obranio, Hrvatska ima priliku za vodstvo!

7′ Musa je pogodio, a Šego obranio na drugoj strani!

5′ Opet gol Islanda, još se čeka prva obrana bilo koje momčadi.

5′ Horvat je još jednom siguran sa sedam metara.

4′ Pala su tri gola u 30-ak sekundi. Island i dalje vodi.

3′ Stepančić je sjajno pogodio s devet metara!

3’Opet je prošao Palmarsson, Island vodi.

2′ Horvat je realizirao sedmerac!

1′ Island je realizirao prvi napad, strijelac je Palmarsson.

1′ Počela je utakmica!

Duvnjak: Pokazali smo karakter, ali bolje od ovoga moramo