Hrvatski nogometni kup: Osijek izbacio Hajduk i ušao u polufinale

Nogometaši Osijeka iskoristili su domaćinstvo u četvrtfinalu Hrvatskog nogometnog kupa te su pobjedom 2:1 protiv Hajduka izborili plasman u polufinale.

Bila je to treća međusobna utakmica Osijeka i Hajduka ove sezone te treća pobjeda osječkih nogometaša koji su sjajno otvorili ovaj četvrtfinalni dvoboj.

Prvo je u 26. minuti Petar Bočkaj odlično potegnuo za 1:0, dok je u 39. Henty povećao na 2:0 i tako približio svoju momčad polufinalu.

U nastavku je Hajduk potpuno stisnuo suparnika. Gyurcso je pogodio okvir vratiju, odličnim su udarcima zaprijetili Caktaš i Palaversa, dok je u 64. minuti Gyurcso ipak pogodio za smanjenje na 1:2. Splićani su pokušali do kraja ščepati produžetke, no rezultat se nije mijenjao i Osijek je proslavio ulazak u polufinale.

Osijek je ovom pobjedom uzvratio Hajduku za prošlosezonski poraz u četvrtfinalu Kupa kada je Hajduk slavio u Gradskom vrtu, prenosi HNTV.

Hrvatski nogometni kup, četvrtfinale: Osijek – Hajduk 2:1 (Bočkaj 26., Henty 39./Gyurcso 64.)