Liga nacija: Hrvatska i Engleska u ništa

Na praznoj Rujevici večeras Hrvatska i Engleska osvojile su prve bodove u Ligi nacija nakon što su obje reprezentacije u prvim utakmicama poražene od Španjolske. Na poluvremenu bilo je 0:0, a isti rezultat ostao je i na kraju.

Hrvatska: Engleska 0:0

U 6′ Henderson je dobio žuti zbog starta na Rakitiću, a Kovačić je požutio u 25′ i Lovren u 45′.

Velika prilika za Hrvatsku bila je u 37′, Pivarić je prizemno ubacio, Kramarić pucao, no njegov udarac je bio preslab. Pickford je sjajno obranio. Engleska je imala u 43′ sjajnu priliku, Barkley je nabacio, Dier je pucao glavom, a lopta je odsjela na stativi i nakon toga se odbila prema mjestu gdje nije bilo nikoga.

Drugo poluvrijeme također nije bilo za pamćenje, Livaković je maestralnim obranama spasio Hrvatsku, skinuo je dva zicera Engleske, a Kane je pogodio okvir gola. Vatreni su pucali prema engleskim vratima bez uspjeha.

Požutili su još Stones i Sterling, a od Vatrenih Jedvaj.

Hrvatska je ukupno imala 3 šuta u okvir, Engleska 2 i vratnicu.

Hrvatska: Livaković – Jedvaj, Vida, Lovren, Pivarić – Kovačić, Rakitić – Kramarić, Modrić, Perišić – Rebić

Engleska: Pickford – Dier, Stones, Maguiere – Walker, Chilwell, Henderson, Barkley, Sterling – Rashford, Kane