Europska Liga: Rijeka izgubila protiv norveškog Sarpsborga

Rijeka na Rujevici dočekuje norveški Sarpsborg. Prvi susret u Norveškoj završio je neriješenim rezultatom 1:1.

Na poluvremenu nije bilo golova, Norvežani su poveli u 83′. Rijeka je ispala.

Rijeka: Sluga – Pavelić, Župarić, Punčec, Zuta – Grahovac, Čanađija – Acosty, Pavičić, Heber – Gorgon

Sarpsborg: Vasjutin – Tveita, Jorgensen, Tamm, Thomassen – Halvorsen, Lund-Nielsen, Zachariassen, Askar – Muhammed, Mortensen

Rijeka-Sarpsborg 0:1 (1:1)

—————————————————————————————————————————-
90+5′ Kraj utakmice. Rijeka – Sarpsborg 08 0:1.

90′ Muhameed je izbio sam pred Slugu koji je odlično reagirao

87′ Iz igre izlazi Mario Pavelić, u igru ulazi Antonio Čolak.

83′ Gol. Patrick Mortensen. Rijeka – Sarpsborg 08 0:1. Nakon još jednog ubačaja, Mortensen je bio najspretniji i zabio

77′ Iz igre izlazi Araujo Dos Santos Heber, u igru ulazi Zoran Kvržić

75′ Iz igre izlazi Armin Askar, u igru ulazi Tobias Heintz. Žuti karton Leonard Zuta.

70′ Heber je sjajno probio lijevu stranu, ušao u kazneni prostor, ali večeras jednostavno nedostaje zadnji pas

69′ Žuti Ole Jorgen Halvorsen.

68′ Zachariassen je snažno pucao s 18 metara, ali Župarić je blokirao pokušaj

66′ Gorgon je ubacio s desne strane, Heber je pokušao glavom, ali bez preciznosti

66′ Iz igre izlazi Domagoj Pavičić, u igru ulazi Jakov Puljić.

63′ Korner za Sarpsborg. Nakon ubačja, Utvik je opasno pucao glavom, srećom lopta je otišla pored vratnice

59′ Iz igre izlazi Joackim Jorgensen, u igru ulazi Bjorn Utvik.

55′ Nakon jednog duela Pavičić je ostao ležati na travnjaku. Sudac Rumsas pustio je igru, a Norvežani su u nastavku akcije izbacili loptu van granica igrališta da bi se ukazala pomoć nogometašu Rijeke

49′ Rijeka je izvela odličnu kontru. Acosty je ostavio loptu za Gorgona koji je pobjegao obrani Sarpsborga i potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla uz vratnicu

46′ Počelo je drugo poluvrijeme
——————————————————————————————————————————-
45+1′ Kraj prvog poluvremena. Rijeka – Sarpsborg 08 0:0

45′ Igra se jedna minuta sudačke nadoknade

39′ Rijeka je krenula u obećavajuću kontru, ali Jorgensen je u zadnjem trenutku izbio loptu ispred Acostyja

38′ Novi korner za Rijeku. Pavičić je još jednom ubacio, Acosty je lijepo pucao glavom, ali lopta je išla ravno u vratara Vasyutina

37′ Pavičić je izveo korner, Punčec je pokušao glavom, ali gostujući braniči izbili su loptu

37′ Pavičić je potegnuo s 18 metara, vratar Vasyutin je nespretno reagirao i lopta je otišla u korner

36′ Sarpsborg se i dalje najviše oslanja na dalekometne ubačaje iz auta

34′ Acosty je donio loptu pred kazneni prostor Rijeke. Ona je na kraju došla do Pavelića koji je potegnuo s 25 metara, ali lopta je otišla visoko preko gola

30′ Nogometaši Sarpsborga odlično pariraju Rijeci u prvih pola sata utakmice

27′ Nakon novog ubačaja Sarpsborga iz slobodnog udarca, Sluga je izašao i sudario se Gorgonom. Srećom za Rijeku lopta se odbila prema lijevoj strani kaznenog prostora

22′ Slobodan udarac za Rijeku. Pavičić je ubacio, vratar kratko odbio i u velikoj gužvi gostujući braniči odbili su loptu u korner

17′ Nakon ubačaja sa strane, obrana Rijeke kratko je odbila loptu, Halvorsen je snažno potegnuo s 18 metara, lopta je otišla pored desne vratnice

16′ Zuta je iz auta pronašao Acostyja uz gol liniju, ali bez rezultata

14′ Čanađija se naša u sjajnoj prilici na lijevoj strani, ali pomoćni sudac označio je zaleđe

9′ Heber je sjajno pobjegao, ušao u kazneni prostor, ali nije mogao proći pored dvojice braniča Sarpsborga

7′ Acosty je pobjegao po desnoj strani i ubacio, ali Vasyutin je izboksao loptu

6′ Nakon ubačaja, Tamm je pucao glavom, lopta je otišla pored gola

4′ Heber je ubacio, ali gostujući braniči očistili su opasnost

1′ Acosty je povukao kontru, ali lopta za Hebera nije bila precizna