Osijek na vrhu HNL-a nakon tri kola, 150. Jadranski derbi završio podjelom bodova

Nakon tri kola vrh ljestvice HNL-a zauzeo je Osijek.

150. Jadranski derbi završio podjelom bodova

Hajduk je izvukao 1:1 u Rijeci.

U 62′ Rijeka je nakon niza prilika povela nakon odlične akcije Gorgona i strijelca Puljića.

U 85′ Caktaš je bio precizan s bijele točke i Hajduk je došao do izjednačenja.

Dinamo slavio nad Slaven Belupom

U prvoj utakmici trećeg kola HT Prve lige hrvatski prvak Dinamo s 2:1 je svladao Slaven Belupo.

Već u prvom poluvremenu Dinamo je osigurao vrlo lijepu prednost te je na odmor otišao s vodstvom 2:0. Poveo je domaćin preko Armina Hodžića u 19. minuti, a kojeg je dugom loptom poslužio Damian Kadzior. U 42. minuti drugi pogodak Dinama postigao je Marko Lešković, nakon gužve u šesnaestercu po korneru.

Tik pred sam kraj susreta Bruno Bogojević odličnim pogotkom petom, a po dodavanju Jean-Philippea Mendyja, ublažio je poraz svoje momčadi te postavio konačnih 1:2.

HT Prva liga, 3. kolo: Dinamo – Slaven Belupo (Hodžić 19., Lešković 42./Bogojević 90.)

Osijek bez problema s Istrom 1961

I treću prvenstvenu pobjedu ove sezone upisao je Osijek, a bolji je sa sigurnih 3:0 ovoga puta bio od Istre 1961.

Iako su mreže mirovale prvih 45 minuta igre, u prvim minutama nastavka raspoloženim se pokazao Ezekiel Henty koji je tako doveo Osijek u vodstvo. Karlo Kamenar okomitu je loptu poslao za Hentyja koji je s desetak metara sigurno svladao suparničkog vratara.

Haris Hajradinović se u 73. minuti s 11 metara pobrinuo za domaćih 2:0, dok je Danijel Lončar, po asistenciji Hajradinovića, sedam minuta kasnije pogotkom glavom postavio konačnih 3:0.

HT Prva liga, 3. kolo: Osijek – Istra 1961 3:0 (Henty 49., Hajradinović 73., Lončar 80.)

Pobjeda Inter-Zaprešića u sudačkoj nadoknadi

U prvom subotnjem susretu trećeg kola HT Prve lige Inter-Zaprešić je u sudačkoj nadoknadi osigurao slavlje 3:2 nad Goricom i tako osvojio prve ovosezonske prvenstvene bodove, dok Gorica i dalje ostaje bez pobjede ove sezone.

Poveo je domaćin u Velikoj Gorici preko Iyayija Atiemwena već u petoj minuti susreta. No, tik pred odlazak na odmor Komnen Andrić se pobrinuo za izjednačenje na poluvremenu.

Nije trebalo, međutim, dugo da domaća momčad uzvrati, naime, već nakon dvije minute igre u nastavku Farouk Miya je siguran za domaće vodstvo 2:1. Gosti se nisu predavali te u 83. minuti preko Karla Muhara dolaze do novog poravnanja rezultata da bi u samoj sudačkoj nadoknadi pogotkom Ivana Mamuta osigurali slavlje 3:2 i tako osvojili prve bodove ove sezone.

HT Prva liga, 3. kolo: Gorica – Inter-Zaprešić 2:3 (Atiemwen 5., Miya 47./Andrić 42., Muhar 83., Mamut 90.+3)