VIDEO Europska liga: Koreografija Torcide i Rajska djevo kraljice Hrvata, Hajduk-Steaua 0:0

Hajduk je protiv Steaue odigrao na Poljudu 0:0.

Bijeli su imali veliku podršku s tribina.

UEFA je za glavnog suca delegirala portugalsku četvorku u kojoj će glavni sudac biti Tiago Bruno Lopes Martins, a asistirat će mu sunarodnjaci Luis Andre Ferreira Pinto Campos, Pedro Miguel Mota Almeida te Hugo Filipe Ferreira C. Moreira Miguel. Delegat utakmice je Per Svard iz Švedske.

Steaua (oduzelo im je ime ministarstvo obrane u Rumunjskoj, znači zvijezda, pa se zove sad FSCB) : Balgraden – Benzar, Planić, Balasa, Momčilović – Pintili, Filip – Man, Tanase, Teixeira – Gnoher.

HAJDUK: Posavec, Juranović, Mikulić, Vučur, Lopez, Fomitschow, Jurić, Caktaš, Hamza, Gyurcso, Ivanovski.

Klupa: Ljubić, Ismajli, Palaversa, Tudor, Šego, Said, Futacs

Hajduk-Steaua 0:0

…………………………………………………………………………………………………………….
90+4 Kraj utakmice

92′ Slobodan udarac za Bijele izveo je Fomitschow, Jurić je pucao glavom, otišlo je pored vrata.

91′ Pucao je Šego s 25 metara, netko je skrenuo loptu, bilo je opasno, ali vratar gostiju je opet na mjestu

90′ Said pogađa gredu nakon kornera, igra se 4 minute nadoknade

78′ Ubacio je Juranović, pucao je Caktaš glavom s 14 metara, ali nije to išlo u okvir vrata.

71′ Ubacio je Juranović iz auta, Jurić je glavom proslijedio do Caktaša koji nije bio u najboljoj poziciji, ali uspio je uputiti udarac glavom kojeg brani vratar gostiju

56′ Prva promjena u redovima Hajduka, ušao je Šego umjesto Gyurcsa

52′ Benzar je pokušao s otprilike 28 metara, njegov udarac otišao je visoko preko vrata.

47′ Planić je igrao rukom na rubu kaznenog prostora, dobio je žuti karton, a Hajduk slobodan udarac

46′ Počelo je drugo poluvrijeme
45+4′ Kraj prvog poluvremena

45′ Igra se 4 minute nadoknade

37′ Oštro je Tanase startao na Juranovića koji je vukao kontru Bijelih. Igrač FCSB dobio je žuti karton

35′ Ivanovski glavom puca pokraj gola Steaue

30′ Pucao je Jurić s 19 metara, prošlo je pokraj desne vratnice

28′ Oštar ubačaj Caktaša s desne strane na 14 metara, Palić je očistio ispred Ivanovskog.

22′ Lopez je ubacio s lijeve strane, Caktaš je uputio povratnu na deset metara prema Vučuru, međutim lopta je bila malo previsoka da bi je na pravi način zahvatio glavom

20′ Bijeli za sada izgledaju dosta odlučnije od gostiju, u prvih 20 minuta Hajduk je imao četiri udarca prema vratima, dva u okvir, dva izvan okvira. Gosti su imali jedan udarac izvan okvira

13′ Juranović je pucao s ruba kaznenog prostora nakon odbijanca, lopta je prošla pored vratara Balgradeana, ali i tik uz vanjski dio vratnice. Bila je to najveća prilika u dosadašnjem dijelu susreta

12′ Žuti karton dobio je Lopez

11′ Opasna situacija pred vratima FCSB, Juranović je odlično prošao po desnoj strani, vratio Gyurcsu koji ubacuje u kazneni prostor, lopta je došla do usamljenog Fomitschowa koji puca desnom nogom s 13 metara, ali ne dovoljno jako da bi ugrozio vratara gostiju

8′ Ubacio je Lopez iz auta u srce kaznenog prostora, Rumunji su loše reagirali, lopta se najprije odbila do Juranovića koji vraća na 12 metara za Caktaša koji je pokušao pucati iz okreta, ali nije najbolje zahvatio loptu.

7′ Tanase je uputio udarac s 20 metara, bilo je to slabo i neprecizno pa Posavec nije morao reagirati

4′ Početak utakmice obilježen je prekidima igre, obje momčadi ušle su dosta čvrsto u ovaj dvoboj

Pjeva se Rajska djevo, kraljice Hrvata, a sjever je razvio transparent Fidelissima advocata Croatie. Na sjeveru će za poluvremena će biti postavljene donatorske kutije za troškove odvjetnika za zatvorene u Srbiji.

……………………………………………………………………………………………………………