Europska liga: Rijeka u Norveškoj s vrlo čvrstim Sarpsborgom neriješeno

Prva prepreka u europskoj avanturi Rijeke zove se Sarpsborg. Norveška momčad je u drugom pretkolu napravila iznenađenje izbacivši švicarski St. Gallen, zbog čega Riječani putuju na sjever Europe s dozom opreza. Završilo je 1:1.

Sarpsborg je na glasu kao tipična skandinavska, čvrsta, disciplinirana i borbena momčad. Svoje prilike tražit će kroz duel-igru, okomitost, prekide i skokove.

Riječani su iz vrlo tople Hrvatske stigli u potpuno drugačije uvjete – dočekao ih je pljusak i temperature koje rijetko prelaze 20 stupnjeva. Utakmica se igrala na umjetnoj travi i to je bila još jedna prednost domaće momčadi.

Rijeka je sjajno otvorila prvenstvo. Trenutno su vodeća momčad lige s maksimalnih šest bodova i gol-razlikom 6:0. Sarpsborgova sezona je u punom jeku: nakon 17 kola norveškog prvenstva, nalaze se na petom mjestu. Trenutno su u nizu od tri prvenstvene utakmice bez poraza, a posljednje dvije pobijedili su s uvjerljivih 4:1 i 3:1, piše gol.hr.

Rijeka: Sluga – Pavelić, Župarić, Punčec, Zuta – Grahovac, Čanađija – Acosty, Pavičić, Heber – Gorgon

Sarpsborg: Vasjutin – Tveita, Jorgensen, Tamm, Thomassen – Halvorsen, Lund-Nielsen, Zachariassen, Askar – Mortensen, Muhammed

Sudac: Kevin Clancy (Škotska)

Sarpsborg-Rijeka 1:1

………………………………………………………………………………………………………..
90+3’Kraj utakmice. Sarpsborg 08 – Rijeka 1:1.

90′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

83′ GOOOOL!!! Alexander Gorgon! Sarpsborg 08 – Rijeka 1:1. Kakav pogodak Gorgona, potegnuo je napadač Rijeke s 25 metara i pospremio loptu u mrežu!!!

72′ Gol. Kristoffer Zacharuassen. Sarpsborg 08 – Rijeka 1:0. Nakon tko zna kojeg ubačaja iz auta, domaćin je pove. Zacahariassen je bio najviši i poentirao pored Sluge

60′ Araujo Dos Santos Heber.

57′ Kakva prilika za Rijeku. Gorgon je prenio loptu za Hebera koji je pucao, lopta je došla do Gorgona koji je ostao sam u sjajnoj poziciji, ali njegov udarac vrhunski je obranio Vasyutin

51′ Zuta je ubacio s lijevog boka, Pavičić nije uspio iskontrolirati loptu i petom je vratio loptu za Hebera koji je snažno pucao, ali Vasyutin je bio siguran

46′ Počelo je drugo poluvrijeme
45′ Kraj prvog poluvremena. Sarpsborg 08 – Rijeka 0:0.

40′ Prilika za Sarpsborg. Nakon novog ubačaja lopta je došla do Nielsena koji je snažno pucao. Sluga je odbio loptu, te je nogom otklonio odbijanac ispred napadača Sarpsborga

34′ Nova gužva pred golom Rijeke nakon ubačaja, ali Čanađija je pravovremeno reagirao i izbio loptu

31′ Nova velika prilika za Rijeku, Heber je nakon duge lopte,koju je prebacio stoper Sarpsborga, ostao sam pred golom, ali vratar Vasyutin zaustavio je udarac

30′ Heber je sjajno petom odigrao za Pavičića koji je gurnuo u kontru Acostyja, ali nogometaš Rijeke nije uspio pretrčati braniča Sarpsborga

27′ Brza kontra Rijeke, Acosty je izbacio Pavelića na desnom boku, ali ubačaj je prošao iza leđa riječkih napadača

24′ Norvežani su još jednom pokazali da su najopasniji iz prekida. Dugi ubačaj iz auta, visok skok, ali pokušaj glavom Zachariassena išao je ravno u Slugu

22′ Muhammed je pokušao iz okreta s 15 metara, ali lopta je otišla daleko od gola

17′ Nakon opasnog ubačaja s desne strane, lopta je došla do Thomassena koji je potegnuo sa 16 metara, ali nije bilo preciznosti

9′ Velika prilika za Rijeku. Pavelić je ubacio s desnog boka, Acosty je pucao, a vratar Sarpsborga kratko odbio loptu. Ona je došla do Pavičića koji je ostao sam u kaznenom prostoru, ali njegov udarac s gol crte izbio je branič Sarpsborga

7′ Thomassen je izveo korner, ali nakon kratke gužve riječki nogometaši otklonili su opasnost

6′ Muhammed je pobjegao Punčecu, ali Župarić je klizećim startom izbio loptu u korner

5′ Slobodan udarac za Sarpsborg. Nakon ubačaja, Halvorsen je vratio loptu u kazneni prostor, ali Zacahariassen nije dobro zahvatio loptu pritom napravivši prekršaj u napadu

3′ Rijeka je stigla pred kazneni prostor Sarpsborga, ali blokiran je pokušaj Hebera s 18 metara

Završilo je zagrijavanje momčadi, još deset minuta…
……………………………………………………………………………………………………….