VIDEO Dinamo u Kazahstanu odradio fantastičan posao, pobjeda za uzvrat u Zagrebu

Dinamo je od 16:00 igrao prvu utakmicu trećeg pretkola Lige prvaka protiv kazahstanske Astane. Modrima je ždrijeb dodijelio vrlo teškog protivnika, ali trener Nenad Bjelica bio je optimističan i samouvjeren. Na poluvremenu Modri su vodili pogotkom Budimira, a u drugom zaključili pobjedu golom Olma za 2:0.

”Naravno da uvijek vjerujemo u pobjedu, vjerovao bih u pobjedu i protiv Reala”, rekao je uoči utakmice trener Dinama.

UEFA Liga prvaka, 3. pretkolo

Astana Arena, Astana, 7.8.2018., 16:00h

FC Astana – GNK Dinamo 0:2 (0:1)

Suci: John Beaton, Alastair Mather, Sean Carr, Steven McLean (svi Škotska)

Astana (4-1-4-1): Erić – Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko – Maevski – Tomasov (od 80. Murtazajev), Kleinheisler, Mužikov (od 46. Almeida), Henrique – Kabananga (od 63. Janga). Trener: Roman Hrigorčuk.

Dinamo (4-1-4-1): Zagorac – Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac – Ademi (od 63. Šunjić) – Hajrović (od 82. Kadzior), Olmo, Gojak, Oršić – Budimir (od 46. Gavranović). Trener: Nenad Bjelica.

Žuti kartoni: Hajrović (36.), Stojanović (41.), Maevski (50.), Gojak (71.)

Strijelci: 0:1 – Budimir (39.), 0:2 – Olmo (84.)

Dinamo je ostvario važnu pobjedu u glavnom gradu Kazahstana u sklopu prve utakmice trećeg pretkola UEFA Lige prvaka. Protiv Astane, Plavi su na krilima Danija Olma slavili s 2:0 i napravili veliki korak prema plasmanu u grupnu fazu europskih natjecanja.

Glavni trener Nenad Bjelica odlučio se za identičan sastav i formaciju kao na utakmici otvorenja sezone, kad su Plavi s 5:0 deklasirali izraelski Hapoel Beer-Shevu. Na vratima je bio Zagorac, u zadnjoj liniji Stojanović, Theophile, Dilaver i Leovac, kao zadnji vezni igrao je kapetan Ademi, dok su u veznoj liniji igrali Hajrović, Olmo, Gojak i Oršić. U vrhu napada igrao je Budimir.

U prvom poluvremenu Dinamo je odigrao taktički vrlo odgovornu utakmicu, limitirao protivnika te im nije dozvolio da kreiraju opasne prilike. Izuzevši jedne opasne prilike iz standardne situacije, kad je Kleinheisler iskosa pogodio vratnicu. Plavi su uspostavili kontrolu nad utakmicom po teškoj podlozi umjetnog terena u Astani. I, prvu pravu priliku pretvorili u vodeći pogodak.

Igrala se 39. minuta kad je Olmo sjajno prošao protivnika, prebacio Aničića, sjurio se okomito po desnoj strani i u sredini nesebično asistirao za usamljenog Budimira. Modri napadač imao je lagan posao i poslao loptu u praznu mrežu za krucijalan pogodak.

U nastavak je Dinamo ušao s promjenom u vrhu napada, umjesto strijelca Budimira, u igru je ušao Mario Gavranović. I, nakon deset minuta igre, sjajno je kreirao priliku za Olma koji iskosa, s 15 metara šutira ravno u vratara Erića iz izgledne situacije. Stvorila je Astana nekoliko opasnih poluprilika, ali najveću je imao Dinamo u 70. minuti susreta. Modri su tad kreirali opsadu pred golom, prvo je Hajrović prošao po desnoj strani, dao za Gavranovića čiji topovski udarac brani vratar Erić, a zatim ni Hajrović ni Olmo nisu uspjeli pronaći put do mreže.

Ipak, maestralni Dani Olmo potvrdio je svoju klasu u 84. minuti. Gojak mu je dodao loptu na 25 metara od gola, a Španjolac je vrhunskim udarcem proparao mrežu Erića za velikih i važnih 2:0, rezultat koji daje veliku prednost Dinamu pred revanš u Zagrebu za tjedan dana.

Plavi nakon povratka iz Astane igraju prvenstveni dvoboj u petak, 10. kolovoza, na Maksimiru protiv Slaven Belupa, a zatim 14. kolovoza revanš protiv Astane.

Dinamo: Zagorac – Stojanović, Dilaver, Teophille-Catherine, Leovac – Ademi, Gojak, Olmo – Oršić, Hajrović, Budimir

Na klupi su: Šemper, Gavranović, Rrahmani, Šunjić, Perić, Kadzior i Knežević

Astana: Erić – Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko – Maevskij – Kleihleisler, Mužikov, Tomasov, Henrique – Kabananga

———————————————————————————————————————

Astana-Dinamo 0:2

………………………………………………………………………………………………….

90+5′ Kraj utakmice, pobjeda Dinama

90+3′ Dinamo se brani, realne opasnosti nema

90′ Igra se 5 minuta nadoknade, Astana s čovjekom manje, Aničić je izišao zbog ozljede, zamjene su iskorištene

85′ Olmooooooooooooo 2:0

83′ Kadzior umjesto Hajrovića

82′ Igrači Astane su sve nervozniji

80′ Tomasov van, Murtazajev unutra

78′ Astana postiže pogodak, poništen je, bilo je guranja

75′ Zagorac je izišao krivo s vrata na korner Astane, Aničić glavom pogađa – aut

71′ Puca Tomasov s vrha šesnaesterca preko gola Dinama

70′ Opet fantastična akcija, Gavranović ne realizira, pa otpadak dolazi do Hajrovića koji puca u igrača Astane. Gojaku žuti

63′ Kabananga van, Janga unutra, Ademi van Šunjić unutra

62′ Oršić ubacuje iz kornera, na drugoj vratnici je Teophille-Catherine koji puca pokraj gola

60′ Oršić prodire s lijeve strane, puca, od bloka u korner

56′ Puca Tomasov, brani Zagorac

55′ Fantastična akcija Gavranovića koji dodaje Olmu u šesnaestercu domaćina, ali brani Erić

51′ Napad Astane, ubačaj sa strane Rukavine, udarac Henriquea glavom preko gola

50′ Maevski je zaradio žuti karton, zaustavio rukama Olma u prodoru

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, promjena u redovima Astane, umjesto Mužikova u igri je Almeida. Umjesto Budimira u igri je Mario Gavranović

…………………………………………………………………………………………………..

45+1′ Kraj poluvremena.

45′ Kleihleisler puca pored gola

41′ Žuti karton zaradio je Petar Stojanović.

39′ Budimir 1:0, Olmo asistent, krasna akcija goooooooooooooool!!!! Olmo je sve sam napravio, prevario protivnika i sjurio se okomito prema golu. Ispratio ga je Budimir, kojem Olmo nesebično asistira za 1:0.

38′ Astana je živnula i nešto pokušava u napadu. Gojak puca iz daljine, daleko od Astaninog gola

36′ Hajroviću žuti

31′ Tomasov za Astanu izvodi slobodni udarac s 30-ak metara lijevo od gola, ubacuje, ali igrač Astane Aničić glavom puca iznad gola (bilo je zaleđe ali nema veze)

30′ I dalje je ista statistika kao u 20. minuti, dakle ništa se nije dogodilo

20′ Statistika puno govori, posjed lopte je za Dinamo 52 posto, ali ima 0 šuteva na gol, Astana onaj jedan u vratnicu

17′ Dosta netočnih dodavanja, ali je Dinamo lijepo prešao po zemlji u fazu napada i to preko središnje linije

13′ Zasad nema ozbiljnijih akcija

8′ Kleihleisler pogađa vratnicu iz slobodnog udarca kojeg je skrivio Hajrović na dvadesetak metara od gola

6′ Ništa bitno se nije dogodilo, Stojanović je izgubio jednu loptu. Igra se na umjetnoj travi….

1′ Započela je utakmica u Astani