Tucak: Najbitnije je da se dižemo iz utakmice u utakmicu

Hrvatska vaterpolska reprezentacija sinoćnjim je slavljem protiv Grčke izborila četvrtfinale europskog prvenstva. Igrači Ivice Tucka završili su na prvome mjestu skupine C – s tri pobjede u tri nastupa, a sada slijede zaslužena tri dana odmora. Na putu prema polufinalu u utorak Hrvatsku očekuje bolji iz ogleda Crne Gore i Rumunjske.

Sjajnom igrom u napadačkom, ali i u obrambenom dijelu te slavljem od 11:7 Barakude su ostvarile prvi cilj na kontinentalnoj smotri u katalonskoj prijestolnici.

Ono što je najbitnije da se dižemo iz utakmice u utakmicu, mogu biti zadovoljan izgledom naše igre, rekao je izbornik Ivica Tucak.

Grci su prvi pogodak postigli tek na početku druge četvrtine. Braniči su bili – odlični – kao i centri, a vanjska linija pokretljiva. Hrvatska je u posljednju četvrtinu ušla s čak pet pogodaka prednosti i mirno privela utakmicu kraju. Prvo ime susreta – Xavi Garcia s 4 pogotka i 4 asistencije.

Nakon lakših predstava i uvjerljivih pobjeda protiv Nizozemske i Turske, u prvoj ozbiljnijoj provjeri na Europskom prvenstvu – pokazali smo pravo lice i kvalitetu. Podsjetimo da Barakude na odličje s europskih smotri čekaju od 2010-te kada su u Zagrebu osvojile zlato, prenosi HRT.