SP Rusija: Francuska je u finalu

Francuska i Belgija susreli su se u prvom polufinalu Svjetskog prvenstva. Francuska je pobijedila 1:0 i protivnik je Hrvatske u finalu, koja treba sutra proći Englesku

Francuska je, prema kladionicama, prvi favorit za osvajanje SP-a, ali razlike nisu velike. Belgija je u utakmicu ulšla kao blagi autsajder, najbolji rezultat im je do sada četvrto mjesto 1986. godine.

Francuska je bila prvak svijeta 1998., a finalu su igrali još jednom – prije 12 godina u Njemačkoj.

FRANCUSKA: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez – Kante, Pogba – Mbappe, Griezmann, Matuidi – Giroud

BELGIJA: Curtois – Alderweireld, Kompany, Verthongen – Witsel, Chadli, Dembele. Fellaini, De Bruyne – Hazard, Lukaku

FRANCUSKA – BELGIJA 1:0

Na poluvrijeme se otišlo bez golova, Belgija je dominirala, ali je Francuska zapravo taktički to dopustila i igrala na kontranapade. Pavard, francuski bek je imao stopostotnu priliku za vodstvo i to je bila najbolja prigoda u dinamičnom prvom poluvremenu.

Belgija je imala 58 posto posjeda lopte, Francuska 11 šuteva na gol, Belgija 3.

Na početku drugog poluvremena nije bilo promjena u sastavima.

Umtiti je u 51′ glavom pogodio za vodstvo Francuske.

Taj je rezultat ostao i do 90+6′ kad je sudac označio kraj utakmice.

Belgija je jalovo napadala, a Francuska i dalje u drugom poluvremenu pokušavala iz kontranapada.

Belgija je utakmicu završila sa 60 posto posjeda lopte, ali Francuska je imala 19 udaraca na gol, deset više od Belgije.

Francuska je imala 5 šuteva u okvir gola, Belgija samo 3.

Uglavnom, borbena utakmica s par zgodnih poteza, ali u stilu ogleda Athletic Bilbao – Atletico Madrid u španjolskoj ligi. Ništa za impresionirati nogometne sladokusce.