Korak po korak do finala: Drama u Njižnjem Novgorodu, Raaaaaaakiiiiiiitiiiiiiić!!!!!!!!! Hrvatska prošla na ruletu, Subašić je apsolutni heroj utakmice

Hrvatska i Danska igraju u Njižnjem Novgorodu od 20 sati, na poluvremenu je bilo 1:1, a tako je završilo i prvih 90 minuta i nakon produžetaka u kojima Modrić nije iskoristio jedanaesterac nakon prekršaja na Rebiću. U šokantnom raspletu, izvođenju jedanaesteraca, Hrvatska je pobijedila 4:3, Subašić je heroj utakmice

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pobjedom na jedanaesterce protiv Danske te će se 7. srpnja u Sočiju sastati s domaćinom Rusijom.

Početak u Nižnjem Novgorodu nije mogao biti uzbudljiviji: na isteku prve minute M. Jorgensen je iz gužve u hrvatskom šesnaestercu poslao loptu ispod Subašića za 1:1, a već u četvrtoj Mandžukić je odbijenu loptu u danskom šesnaestercu proslijedio u mrežu za 1:1.

No, potom je ritam zbivanja usporen i do poluvremena su obje momčadi imale tek nekolicinu prigoda (Perišić, Braithwaite, Rakitić, Rebić, Lovren, Eriksen), a u nastavku su vratari posla imali tek u završnih petnaestak minuta, ali niti jedna momčad nije mogla do pobjedničkog pogotka.

U produžecima je Danska bila opasniji suparnik, no najveća se šansa otvorila Vatrenima u 115. minuti. Modrić je sjajno proigrao Rebića, koji u stopostotnoj prigodi iznuđuje kazneni udarac, ali Schmeichel je zaustavio pokušaj hrvatskog kapetana s 11 metara.

Pristupilo se stoga izvođenju jedanaesteraca, a Subašić je obranio udarce Eriksena, Schönea i N. Jorgensena. Za Dance su pogađali Kjaer i Krohn-Dehli, a za Hrvatsku Kramarić, Modrić i u posljednjoj seriji Rakitić za veliko slavlje i ostanak na Svjetskom prvenstvu.

U formaciji 4-1-4-1 startali su: Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić – Brozović – Rebić, Modrić, Rakitić, Perišić – Mandžukić.

Danska 4-1-4-1: Schmeichel; Dalsgaard, M. Jorgensen, Kjaer, Christensen, Knudsen; Delaney, Eriksen; Yurary Poulsen, Cornelius, Braithwaite

————————————————————————————————————-

120’+1 Kraj produžetaka

120′ Kramarić puca preko gola

119′ Modrić puca s ruba šesnaesterca, Schmeichel brani

116′ Modrićev udarac s bijele točke hvata Schmeichel

114′ Jedanaesterac, Rebić je srušen par metara ispred gola, nema crvenog kartona, samo žuti za M. Jorgensena

113′ Jorgensen puca pored gola

112′ I dalje traje šahovska partija….

108′ Sisto puca pokraj gola. Mandžukić van, Badelj unutra

106′ Hrvatska kreće u drugi produžetak, Braithwaite izlazi, Sisto ulazi

—————————————————————————————————————–

Kraj prvog produžetka, Hrvatska se probudila tek u 104. minuti

105+1 Igra se jedna minuta nadoknade

104′ Kramariću je genijalno Modrić dao loptu u dubinu, Schmeichel vadi loptu ispod grede

100′ Hrvatska i dalje igra prilično rezervirano i smireno

98′ Delaney izlazi, Krohn – Dehli ulazi

97′ Perišić van, Kramarić ulazi

96′ Knudsen opet ubacuje sa strane u šesnaesterac, Danci ne koriste priliku

95′ Neugodan napad Danske, čisti Lovren

93′ Vrsaljko je izbacio loptu zbog ukazivanja pomoći Mandžukiću, ali Knudsen ne mari za fair play

91′ Počeli su produžeci, Danska je krenula

——————————————————————————————————————–
90+4 Završen je regularni dio, ide se u produžetke, previše je Hrvatska kalkulirala…..

90+3′ Eriksen izvodi korner, Subašić boksa, ali srećom Braithwaite je promašio gol, treći put u utakmici

90+2′ Rakitićeva bomba s dvadesetak metara, pokraj gola

90+1′ Igra se tri minute sudačke nadoknade

90′ Kudsenova dva ubacivanja sa strane Hrvatska čisti

88′ Schoene puca pored vrata

86′ Rebić fantastično vara dansku obranu, Perišić promašuje loptu

84′ Perišić preko gola puca glavom na ubačaj Pivarića

80′ Pivarić umjesto Strinića koji je izgleda ozlijeđen

78′ Rebić puca s dvadesetak metara, Schmeichel brani

77′ Vrsaljko je dobro prošao po desnom boku, Modrić puca pored gola

74′ Eriksen slabo puca s vrha kaznenog prostora pokraj gola

72′ Jorgensen puca iz šesnaesterca, brani Subašić

71′ Kovačić ulazi, Brozović izlazi

70′ I dalje se čvrsto igra, uglavnom na sredini terena

66′ Cornelius izlazi, napadač Jorgensen ulazi

64’Korner za Hrvatsku, Modrić ubacuje, Danci čiste

62′ Hrvatska zasad ne uspijeva organizirati opasan napad

56′ Danska je organizirala napad, Poulsen je prošao s desne strane, Braithwaite je pokazao svoju klasu promašajem

55′ Hrvatska ne igra visoki pritisak….

53′ Igra se malo usporila

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Ideeemoooo, Hrvatska

—————————————————————————————————————

45+2′ Završilo je prvo poluvrijeme, Hrvatska je daleko kvalitetnija ekipa, Danska uglavnom preskače igru i opasna je iz prekida, uključujući i ubacivanja rukama – iz outa. Hrvatska je imala 9 udaraca , tri u okvir gola, Danska 5, dva u okvir gola. Hrvatska je napravila dva prekršaja, Danska osam. Hrvatska je držala loptu 55 posto vremena i imala 202 točna dodavanja, Danska 135.

44′ Rakitić puca s ruba šesnaesterca po zemlji u lijevu stranu, Schmeichel brani

42′ Eriksen puca, Subašić gleda loptu koja odsjeda na spoju stative i grede

40′ Tek drugi prekršaj Hrvatske

38′ Slobodnjak Modrića s lijeve strane, Lovren glavom promašuje iz peterca

29′ Rakitićeva bomba s dvadesetak metara, Schmeichel brani, pa puca Rebić, Schmeichel brani, pa Perišić preko gola

27′ Hrvatska ima već 133 točna dodavanja, Danska 49

19′ Mandžukić je srušen u danskom šesnaestercu, argentinski sudac ne da VAR

17′ Hrvatska ima 61 posto posjeda lopte

13′ Hrvatska drži konce igre i napada, ali zasad bez rezultata

4′ Mandžukić Goooooooooooooooooooool 1:1

1′ Danska vodi 1:0, loša reakcija hrvatske obrane, M. Jorgensen zabija

1′ Danska kreće s centra

Izvode se himne

Reprezentacije izlaze na teren….

Utakmica počinje u 20 sati uz tekstualni prijenos na Hrvatskoj danas.

UŽIVO Korak po korak do finala: Pogledajte atmosferu u Njižnjem Novgorodu; Lokalna krojačica spojila najveću hrvatsku zastavu, našli su je na ruskom Njuškalu