SP Rusija, korak po korak do finala: Baaaaaaaaaaaaaaadelj, Peeeeeeeerišiiiiiiiiić, Hrvatska s 9 bodova ide dalje

Izvor: HNS

Zlatko Dalić na Island, kao i u prve dvije utakmice skupine protiv Nigerije i Argentine, krenuo je u sustavu 4-2-3-1. No ovaj put s potpuno novim imenima, odlučio je sačuvati kartonirane igrače, odmoriti ostale, tako smo gledali potpuno drukčiju momčad.

Pogotke su za Hrvatsku dali Milan Badelj (53) i Ivan Perišić (90), dok je za Islanđane izjednačio golom Gylfia Sigurdssona iz kaznenog udarca u 76. minuti. Hrvatska je protiv Islanda započela s devet novih igrača u odnosu na dvoboj s Nigerijom, no i u takvom sastavu došla je do treće pobjede u skupini.

Islanđani su, doduše, u završnih petnaestak minuta prvog dijela bili bliže vodstvu, s obzirom na opasne udarce Magnussona, Sigurdssona, Bjarnassona, Finnbogasona i Gunnarssona. Zahvaljujući njihovoj nepreciznosti te odličnim reakcijama hrvatskog bloka i raspoloženog L. Kalinića, na odmor se otišlo s 0:0.

Početkom nastavka, na scenu je stupio Badelj te u 51. minuti sjajnim udarcem pogodio okvir gola, da bi dvije minute poslije Pivarićev prodor po lijevoj strani izvrsnom reakcijom pretvorio u hrvatsko vodstvo.

No, Island je odmah nastavio pritiskati, pri čemu je Ingason također zatresao prečku, a trud im se isplatio u 76. minuti. Tada je Lovren igrao rukom u šesnaestercu, a Sigurdsson je bio neumoljivi realizator.

U uzbudljivim završnim minutama Perišić i Rakitić bili su nakon slobodnih udaraca blizu drugom hrvatskom pogotku, a “točku na i” stavio je Perišić, nakon oduzete lopte i asistencije igrača utakmice Badelja. Perišić je silovitim udarcem s lijeve strane zaključio akciju za 2:1.

Utakmicu osmine finala protiv Danske Hrvatska će igrati u nedjelju, 1. srpnja, u Nižnjem Novgorodu, s početkom u 20:00 sati po hrvatskom vremenu.

Hrvatska – Island 2:1

SP 2018., Skupina D, 3. kolo.
Rostov Arena, Rostov na Donu.

Sudac: A. Mateu Lahoz (Španjolska)

Strijelci: 1:0 – Badelj (53′), 1:1 – G. Sigurdsson (76′ – 11m), 2:1 – Perišić (90′)

Žuti kartoni: Pjaca (14′), Hallfredsson (59′), Finnbogason (64′), Jedvaj (83′), Saevarsson (84′)

………………………………………………………………………………………….

90+4 Hrvatska je uvjerljivo prva u skupini, 9 bodova

90+1 Rakitić puca malo pored islandskih vrata

Igra se 4 minute nadoknade

90′ Perišić goooooooooooooooooooool 2:1

89′ Kramarić s ruba kaznenog prostora pokraj gola

87′ Slobodan udarac za Rakitića na rubu šesnaesterca s lijeve strane, malo iznad grede

85′ Perišić puca iz slobodnog udarca malo iznad grede

84′ Saevarson ruši Perišića u sjajnoj kontri Hrvatske, žuti

83′ Jedvaju žuti

81′ Rakitić ulazi, Kovačić izlazi

76′ Sigurdsson 1:1

75′ Lovrenu dosuđeno igranje rukom, jedanaesterac za Island

74′ Pivarić sjajno ubacuje, Kramarić zamalo kasni

72′ Bjarnason promašuje 100-postotnu priliku

69′ Pjaca van, Lovren ulazi

65′ Sigurdsson puca s ruba šesnaesterca i promašuje

64′ Finnbogason snažno udara Kalinića, dobiva žuti. Modrić ide na odmor, Bradarić ulazi

58′ Težak prekršaj na Pjaci, Hallfredsson žuti

56′ Nakon kornera Ingason u gredu

55′ Kalinić još jednom briljantno brani, udarac Ingasona

53′ Baaaaaaaaaaaaaaadelj 1:0

51′ Kakav šut Badelja s 20-ak metara, greda

48′ Korner za Island, Ćaleta-Car čisti

46′ Hrvatska kreće u drugo poluvrijeme

………………………………………………………………………………………..

Kraj prvog poluvremena

45+2 Gunnarsson puca, Kalinić opet spašava siguran gol

45+1 Kalinić spašava gol

44′ Hallfredsson puca s tridesetak metara iznad gola na tribine

40′ Nakon prekršaja nad Badeljom, sudac ništa ne sudi, lopta dolazi do Finnbogasona koji puca pokraj hrvatskog gola

37′ Perišić slabo puca pokraj gola s dvadesetak metara

34′ Korner za Island, dva bloka Hrvatske na dva udarca Bjarnasona

31′ Slobodnjak za Island 20-ak metara od gola, Kalinić brani udarac Sigurdssona

28′ Magnusson nakon kornera Islanda puca glavom pored gola

18′ Korner za Hrvatsku, Modrić je ubacio , Perišić u šesnaestercu pod prekršajem, sudac ne sudi ništa

17′ Hrvatska 122 dodavanja, Island 43, nema udaraca na gol

11′ Pjaca žuti karton, Islanđanin Bjarnason je sam natrčao na Pjacin lakat i ozlijedio nos

8′ Hrvatska ima posjed lopte 78 posto. Pjaca je bio u dobrom prodoru i pao na rubu kaznenog prostora, ali sudac se nije oglasio

1′ Island je krenuo s centra

Izvode se himne…………

Hrvatska (4-2-3-1)

Objavljeni su službeni sastavi:

ISLAND: Halldarsson, Saevarsson, Ingason, Sigurdsson, Gudmundsson, Bjarnason, Sigurdsson, Finnbogason, Gunnarsson, Magnusson, Hallfredsson

HRVATSKA: Kalinić – Jedvaj, Ćorluka, Ćaleta-Car, Pivarić – Modrić, Badelj – Pjaca, Kovačić, Perišić – Kramarić

Korak po korak do finala: Dalić o francuskim kalkulacijama ali i o čemu uopće ne razmišlja protiv Islanda