Korak po korak do finala: Reeeeeeeeeebić gooooooooooool 1:0, Modriiiiić 2:0, Rakitiiiić 3:0

Hrvatska je svoju drugu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji odigrala u Nižnjem Novgorodu protiv jednog od favorita turnira, Messijeve Argentine. Hrvatska ide dalje, Argentina bi mogla i pakirati lagano kofere.

Argentina – Hrvatska 3:0

SP 2018., Skupina D, 2. kolo.
Stadion Nižnji Novgorod, Nižnji Novgorod.

Sudac: R. Irmatov (Uzbekistan)

Strijelci: 0:1 – Rebić (53′), 0:2 – Modrić (80′), 0:3 – Rakitić (90+1′)

Žuti kartoni: Rebić (39′), Mercado (51′), Mandžukić (59′), Vrsaljko (67′), Otamendi (85′), Acuna (87′), Brozović (90+4′)

Argentina: Caballero, Mercado, Otamendi, Tagliafico, Salvio (56′ Pavon), Mascherano, Perez (68′ Dybala), Acuna, Messi, Meza, Aguero (54′ Higuain). Izbornik: J. Sampaoli.

Hrvatska: Subašić, Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko, Brozović, Rakitić, Perišić (82′ Kovačić), Modrić, Rebić (57′ Kramarić), Mandžukić (90+3′ Ćorluka). Izbornik: Z. Dalić.

Prekrasna hrvatska večer u Nižnjem Novgorodu završena je pobjedom Vatrenih nad dvostrukim svjetskim prvakom i aktualnim svjetskim viceprvakom, Argentinom, u susretu koji je okončan rezultatom 3:0, pri čemu je dokapetan Vedran Ćorluka ušao u prestižni Klub 100.

Prvi je dio dobrim udarcem otvorio Perišić, a uzvratili su Meza, Acuna – čiji je ubačaj okrznuo prečku – i Perez, koji je promašio prazan gol nakon pogreške hrvatske obrane. No, hrvatski je blok dobro osujetio argentinske napadačke igle, a Rebić je u završnim sekundama propustio izglednu šansu te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Nakon uvodne šanse u drugom poluvremenu, udarca Aguera, Vatreni su poveli u 53. minuti, kada je argentinski vratar Caballero pogriješio, a Rebić izvanrednim volejem proslijedio loptu u mrežu.

Subašić i Rakitić potom su zajedničkim snagama spriječili izjednačenje, Mandžukić je pucao glavom, pokušao je i Dybala, a potvrda hrvatske pobjede stigla je u završnih desetak minuta dvoboja.

Kapetan Modrić svladao je Caballera preciznim udarcem izvan kaznenog prostora za 2:0, zatim je Rakitić pogodio okvir gola iz dalekometnog slobodnog udarca, da bi Kovačić u prvoj minuti sudačke nadoknade nesebično asistirao upravo Rakitiću za konačnih 3:0.

Dokapetan Ćorluka u igru je ušao pri samom kraju utakmice te tako obilježio svoj jubilej, 100. nastup za reprezentaciju.

U drugoj se utakmici drugog kola Skupine D sastaju Nigerija i Island. Ta je utakmica na rasporedu u petak, 22. lipnja, s početkom u 17:00 sati po hrvatskom vremenu, a igra se u Volgogradu.

Korak po korak do finala: Dalić – Ovo je najveća pobjeda, sve zasluge idu igračima

——————————————————————————————————

Kraj nakon 4 minute nadoknade. Sudac je inače puštao vrlo grube startove Argentinaca.

90+1 Rakitić 3.0 gooooooooooooooooooooooooooooooool

90′ Vida čisti udarac Argentinaca, igra se 4 min. nadoknade

87′ Bomba Rakitića iz slobodnjaka, greda zaustavlja

85′ Otamendi Rakitića udara nogom dok je ležao na terenu, samo žuti

80′ Modrić 2:0 kakav goooooolll

78′ Lovren opet briljantan

76′ Rakitić je ostao ležati na terenu. Dalić je utrčao u teren kako bi suci prekinuli akciju.

73′ Mandžukić u fenomenalnom prodoru, lopta prema Kramariću koji ne uspijeva uputiti šut

71′ Dybala preko gola

70′ Argentina je sve dala u napad Dybala je ušao umjesto Pereza, ranije u 54′ Higuain je ušao umjesto Agüera.

66′ Fantastično proigravanje Vrsaljka na Mandžukića koji nije precizan

64′ Rakitić spašava tešku situaciju ispred Subašića

62′ Lovren je očistio opasnost pred našim vratima, briljira

58′ Mandžukić žuti, faul na Mezi

57′ Rebić van, Kramarić unutra

56′ Perišić s desne strane ubacuje, nažalost Mandžukić ne zahvaća

53′ Reeeeeeeeeebić gooooooooooool 1:0

52′ Mercado divljački po koljenima Rebića koji je krenuo u kontru, samo žuti karton

46′ počelo je drugo poluvrijeme

———————————————————–

45+2 Rebić je upropastio idealnu dubinsku loptu Modrića…kraj prvog poluvremena

39′ Rebiću žuti karton….

33′ Mandžukić fenomenalno ušao u kazneni prostor na ubačaj Vrsaljka i zamalo promašio, suđeno nepostojeće zalađe

30′ Petljanje u hrvatskoj obrani, srećom prazan gol promašuje Perez

27′ Korner za Argentinu, poklon Hrvatskoj, Meza je izvodio

21′ Slab pokušaj Brozovića iz daljine

15′ Hrvatska dobro izgleda na terenu, zasad Argentina ima blagu prevlast u posjedu lopte

13′ Argentinski napad, munjevita kontra, u sredini puca Meza, Lovren blokira

12′ Hrvatska visoko pritišće Mandžukić, Modrić, Perišić otežavaju iznošenje lopte Argentinske obrane

10′ Napad Hrvatske, ali je Vrsaljko spetljao

5′ Perišićev udarac, prvi korner za Hrvatsku. Caballero je teškom mukom skinuo Perišićev udarac

Izvode se himne……..

Utakmica počinje u 20 sati, reprezentacije izlaze na teren…..

——————————————————————–

Korak po korak do finala: Evo što legendarni Vatreni iz ’98 kaže o šansama Hrvatske protiv Argentine