SP Rusija: Francuskoj VAR donio jedanaesterac, Jedinak izjednačuje iz jedanaesterca bez VAR-a, Pogba za 2:1

Prva utakmica skupine C Svjetskog prvenstva u Rusiji započela je već u 12 sati u Kazanj Arenu istrčali su nogometaši Francuske i Australije.Francuska je pobijedila 2:1 i upisala tri boda.

Ova je skupina posebno zanimljiva jer se u daljnjem natjecanju križa sa skupinom D u kojoj je Hrvatska.

Francuska: Lloris, Lucas, Umtiti, Varane, Pavard, Tolisso, Kante, Pogba, Griezmann, Mbappe, Dembele

Australija: Ryan, Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich, Mooy, Jedinak, Leckie, Rogic, Kruse, Nabbout.

Na poluvremenu je bilo 0:0, utakmica nezanimljiva, no drugo poluvrijeme dalo je malo živahniju igru.

U 58. minuti Griezmann zabija iz jedanaesterca. Taj francuski napadač pao je u šesnaestercu, a nakon video analize sudac je dosudio kazneni udarac.

U 61. jedanaesterac za Australiju, Mile Jedinak pogađa 1:1, Umtiti je igrao rukom, dosuđeno bez VAR-a.

Pogba u 80. minuti krasnim udarcem dovodi Francusku u vodstvo, 2:1. Lopta se odbila od grede iza gol crte pa izišla van, sve je čisto.

Iako bez velike igre Francuska je upisala 3 boda.